Skip to main content
search
Aktualności

Pożegnanie Lata

By 18 września 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 września 2023 przez KB

Pokaz strażackich wozów, dmuchańce i teatrzyk dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych podczas Pikniku Osiedla Łokietka, który odbył się 16 września.

Na terenie rekreacyjnym przy ul. Lawendowej przygotowano dla dzieci dmuchaną zjeżdżalnię i zamek. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z komendantem gminnej straży OSP Janem Palimąką prezentowali dzieciom samochody oraz zachęcali do przymierzania hełmów i specjalistycznego ekwipunku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o pracy strażaków-ochotników.  Duże wrażenie zrobił przemarsz oraz koncert Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej z Zielonek. Kapelmistrz Wojciech Karwat zachęcał do wstąpienia w szeregi zieloneckiej orkiestry. Najmłodsi obejrzeli spektakl “Jesienne porządki”, który zorganizowano w sali budynku sołectwa. Tu też można było zapoznać się z wystawą ukazującą historię Osiedla Łokietka na fotografiach i dokumentach ze zbiorów i w opracowaniu Krzysztofa Olawskiego. Sołtys i wiceprzewodniczący rady gminy Zielonki zorganizował i koordynował całe wydarzenie, w którym uczestniczyli m.in. wójt gminy Zielonki Bogusław Król, przewodniczący rady gminy Zielonki Mirosław Golanko, z-ca wójta Arnold Kuźniarski oraz radni gminy Zielonki. Dużo emocji dostarczyła rywalizacja podczas zabaw i konkursów, a zwycięzców nagrodzono upominkami przygotowanymi przez gminę Zielonki i CKPiR w Zielonkach. Piosenki dla dzieci zaśpiewała Aurelia Roj, solistka zespołu Fermata, a zwieńczeniem imprezy był koncert Aleksandry Dudziak.

– Bardzo nam miło, ze budynek żyje i jest pomysł na to. Dzisiejsze, pierwsze takie spotkanie po wybudowaniu budynku, pokazuje że potraficie Państwo i macie pomysł jak na osiedlu się integrować – mówił przewodniczący rady gminy Zielonki Mirosław Golanko

KB

Na zdjęciach prezentujemy uczestników pikniku rodzinnego na Os.Łokietka w Zielonkach.

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content