Skip to main content
search
AktualnościDrogi i KomunikacjaPółnocna Obwodnica Krakowa

Przebudowa istniejącej drogi wojewódzkiej (Kraków-Wolbrom) w obrębie nowo wybudowanego ronda

By 16 listopada 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 listopada 2023 przez Marek Skiba

W związku z budową Północnej Obwodnicy Krakowa wykonawca robót firma GÜLERMAK zobowiązany jest do przebudowy istniejącej drogi wojewódzkiej (Kraków-Wolbrom) w obrębie nowo wybudowanego ronda na skrzyżowaniu DW 794 z drogami serwisowymi Północnej Obwodnicy Krakowa. W związku z koniecznością przeprowadzenia prac konieczne jest dokonanie zwężenia drogi i zamknięcie jednego pasa ruchu (od 21 listopada 2023 roku), co wymusza na wykonawcy wprowadzenie ruchu wahadłowego na okres około trzech tygodni.

  • W pierwszym etapie przebudowy przewidziano zamknięcie wschodniego pasa ruchu (w kierunku Kraków-Skała) na długości około 30m na północ od ronda.
  • W drugim etapie przebudowy przewidziano zamknięcie zachodniego pasa ruchu (w kierunku Skała-Kraków)  na długości około 30 metrów na północ od ronda.
  • W trzecim etapie przewidziano zamknięcie zachodniego pasa (w kierunku Skała-Kraków) na odcinku około 90 metrów od ronda w kierunku południowym.
  • W czwartym i ostatnim etapie przewidziano zamknięcie wschodniego pasa (w kierunku Kraków-Skała) na odcinku około 90 metrów od ronda w kierunku południowym.

W każdym z ww. przypadków ruch będzie odbywał się wahadłowo i będzie kierowany sygnalizacją świetlną, a w tzw. godzinach szczytu będzie kierowany przez osoby uprawnione do kierowania ruchem. Ruch pieszych będzie odbywał się po istniejącym chodniku.

Wykonawca określił bezpieczną prędkość przejazdu przez odcinek z ruchem wahadłowym na 25 km/h, a zachowanie tej prędkości umożliwia bezpieczny przejazd przy maksymalnej liczbie samochodów mogących przejechać zamknięty odcinek podczas jednej zmiany świateł. Jednocześnie pod sygnalizacją świetlną będzie znajdować się informacja o maksymalnym czasie oczekiwania na zmianę koloru światła.

Poniżej prezentujemy podglądową mapę z zaznaczoną lokalizacją prac.

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content