Skip to main content
search
Relacje

Przed Pierwszą Gwiazdką w szkole w Woli Zachariaszowskiej

By 19 grudnia 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 grudnia 2017 przez admin

IMG 1154mosJak co roku w Szkole Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej odbył się w niedzielę, 17 grudnia, bożonarodzeniowy kiermasz dla społeczności lokalnej i sympatyków szkoły. Kiermasz ten zorganizowany został przez dyrekcję, nauczycieli, uczniów oraz Radę Rodziców naszej szkoły.
Tradycyjnie obecni mogli zakupić świąteczne ozdoby, które przygotowane zostały przez każdą z klas wraz z wychowawcami oraz przez uczniów uczestniczących w zajęciach artystycznych prowadzonych w tym roku przez panie Barbarę Piątek i Barbarę Bryłę. Klasy artystyczne pod nadzorem swych nauczycieli prowadziły w trakcie kiermaszu warsztaty stroikowe, bombek oraz świec ozdabianych techniką decoupage’u. Zebrani mogli zakupić także ciasta i napoje przygotowane przez Radę Rodziców. Nie brakło tradycyjnego sianka na wigilijny stół oraz gwiazd betlejemskich.
Obecne rodziny uczestniczyły kibicując swoim dzieciom w konkursie kolęd i pastorałek zorganizowanym przez panią Angelikę Poznańską – nauczycielkę muzyki. Zaprezentowało się bardzo wielu uczniów, pośród których jury wybrało najlepszych i nagrodziło upominkami zafundowanymi przez Radę Rodziców, CKPiR w Zielonkach oraz OSP w Woli Zachariaszowskiej.
Z roku na rok uczniowie i nauczyciele zaskakują pomysłowością w świątecznych dekoracjach. Obok tradycyjnych stroików na kiermaszowych stołach pojawiły się szklane, włóczkowe i karczochowe bombki, choinki z makaronów, cukierków, wstążek, świąteczne kartki m.in. z motywem „Krainy Lodu”, bałwanki z białych skarpetek, Mikołaje z kory drzewa. Efektownie prezentowały się cekiny i kolorowe szpilki na styropianowych bombkach wykonywane na warsztatach plastycznych. Wielu obecnych skorzystało także z okazji by sprawdzić się w technice decoupage’u świecy i stroika świątecznego na korze drzewa.
Konkurs kolęd i pastorałek został rozstrzygnięty w kategorii dzieci klas I – III oraz klas IV – VII. Gimnazjaliści, którzy wykonali zespołowo piosenkę „Merry Christmas Everyone” z repertuaru Shakin’ Stevens’a, otrzymali nagrodę specjalną za oryginalne wykonanie tego utworu.
Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie z klas I – III otrzymały nagrody. Były to: Julia Rybińska z kl. II, duet Rozalia Synowiec i Natalia Wójcik z kl. II, duet Alicja Głuszek i Michele Skwara z kl. III a, Klaudia Zabiegaj z kl. III a, trio Aleksandra Sowa, Gabriela Derdaś i Julia Sokołowska z kl. III a z akompaniamentem mamy na gitarze akustycznej, Wioletta Matusik z kl. III a,  solo na pianinie Barbara Panna z kl. III b. Prezentacje grupy młodszej zakończył występ zespołu „Świetlicowe nutki” w pastorałkach „Bosy Pastuszek”, „Gore gwiazda Jezusowi” z akompaniamentem pani Angeliki Poznańskiej.
Spośród uczniów klas starszych I miejsce przyznano trzem uczennicom za ich solowe występy: Natalii Calik z kl. 5 za piosenkę „We wish You a Merry Christmas”, Małgorzacie Łyczko z kl. 6 za kolędę „Cicha noc” oraz Magdalenie Gołdzie z kl. 6 za śpiew i grę na klarnecie kolędy „Hej w Dzień Narodzenia” . II miejsce otrzymał duet Marii Kucab oraz Barbary Zając z kl. 5 za kolędę „Gdy śliczna Panna” zaśpiewaną, zagraną na skrzypcach i pianinie oraz solowy występ Dawida Licy z kl. 7 za kolędę zagraną na pianinie „W żłobie leży”. III miejsce otrzymały Julia Baran i Emilia Synowiec z kl. 6 za śpiew kolędy z towarzyszeniem fletu „Zaśnij, Dziecino”  oraz solistka Jagoda Wiecha z kl. 6 za świąteczną piosenkę grupy De Su „Za rogiem”.
Ostatni, poza konkursem zaprezentował się szkolny chórek prowadzony przez p. Angelikę Poznańską, który zaśpiewał piosenki pt. „Pierwsza gwiazda” i „Od serca do ucha”. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Buczak, która pogratulowała uczestnikom występów oraz podziękowała wszystkim za przybycie, sponsorom za ufundowanie nagród, a rodzicom, uczniom i nauczycielom za przygotowanie tegorocznego kiermaszu szkolnego.
Zofia Kucab

IMG 1162 
 IMG 1196
 IMG 1197
 IMG 1214
 IMG 1230
 IMG 1274
 
Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content