Skip to main content
search
Relacje

Przedszkolaki w Remizie Strażackiej

By 20 czerwca 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 czerwca 2023 przez Marek Skiba

Korzystając z zaproszenia i wspaniałej współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną Bosutów, 6 czerwca 2023 r dzieci z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach wybrały się do Remizy Strażackiej w Bosutowie.

Strażacy opowiedzieli przedszkolakom o specyfice swojego zawodu, dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponuje straż pożarna. Dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa oraz pomagają małym kotkom zejść z wysokiego drzewa. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki strażacy ubierają się do akcji. Każdy przedszkolak mógł wejść do wozu strażackiego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci zwiedzały z zaciekawieniem wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie a chętne przedszkolaki mogły przymierzyć kurtkę oraz hełm strażacki.

Dodatkowymi atrakcjami były zawody małych strażaków w czasie, których dzieci mogły wykazać się szybkością i zapałem do działania, były zabawy bieżne, tor przeszkód oraz ,,gaszenie pożaru”. Podczas wspólnego spotkania towarzyszyły nam mamy dzieciaków a zarazem żony strażaków, które przygotowały pyszny poczęstunek dla wszystkich dzieci.

Bardzo dziękujemy rodzicom za duże zaangażowanie i zorganizowanie tak wspaniałej a zarazem edukacyjnej wycieczki.Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjna dla dzieci. Poznanie zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń.

Ten dzień z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Monika Kolarska

Iwona Margosiak

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia.

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content