Skip to main content
search
Aktualności

Przy szabli i do tańca – piknik w Korzkwi

By 2 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2013 przez admin

16 czerwca Stowarzyszenie Korzkiew i Zespół Szkół w Korzkwi zaprosiło na piknik dworski pod zamkiem. Na gościnnym terenie udostępnionym przez Jerzego Donimirskiego zaproszonym nie zabrakło atrakcji.

 

 {mosimage}
Scenę opanowali uczniowie Zespołu Szkół im. Jerzego Kukuczki, którzy swoim rodzicom, i nie tylko, mieli do zaoferowania różnorodne talenty – wokalne, recytatorskie, aktorskie, taneczne i plastyczne. Wiódł ich przez krainę talentów klaun – w tej roli Andrzej Talkowski. Ze szkoły w Korzkwi wywodzą się młodsi i starsi tancerze i śpiewacy, muzycy zespołu „Sekret”, teatralne grupy: trzecioklasistów, którzy przedstawili baśń o śpiącej królewnie i szóstoklasisów, którzy dali spektakl „Pan Samochodzik”, tancerze hip-hop, jak i również mistrz świata juniorów w kuoshu Miłosz Dobosz, laureaci konkursów gminnych (i nie tylko) i wiele innych utalentowanych uczniów. Młodzież zadbała również o atrakcyjne doświadczenia z fizyki, promowała zdrową żywność, częstując specjałami smacznymi, i atrakcyjnie podanymi.
Na potrzeby szkoły, z ukierunkowaniem na wyposażenie oddziału dla 5-latków, kupowano cegiełki, które uczestniczyły w losowaniu wielu nagród, w tym zaproszeń do restauracji, m. in. „Pallatia” w Trojanowicach, „Malinowy Anioł”, „pensjonatu „Polesie” w Januszowicach, „Malinowy Anioł” w Zielonkach, bonów na jazdę konną w stadninie „Botoja”. Nagrodą główną był nocleg na zamku w Korzkwi. A do zlicytowania były fanty, w tym prace dzieci, dwie rzeźby w drewnie autorstwa sołtysa Korzkwi Janusza Macały-Wrześniowskiego.
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Grębynic zapewniła pokaz gaszenia pożaru, a dzięki wiadomościom zdobytym od strażaków można było stanąć do konkursu z wiedzy o straży pożarnej. Wiadomością, którą szczególnie warto wykorzystać jest ta, że już 10-latki mogą wstępować do młodzieżowej drużyny pożarniczej.
Można tu było w niedzielę znaleźć „Dobry czas” dzięki warsztatom artystycznym i rozwojowym Marty Kunz, wspomóc zwierzaki na stoisku fundacji „Dar serca”, Wolfgang Hofer pomagał tworzyć cudeńka z gliny. Pracownia fryzjerska Artre z Zielonek uczesała i ufarbowała wiele głów, Ekoland z Węgrzc malował twarze. Mało było polany – i w bazie ZHP wystawiał Teatr Kometa. 
Nie zabrakło dyscyplin sportowych – zjazd kolejką tyrolską był dla odważnych, po zaliczeniu dodatkowo lotu balonem na uwięzi można było otrzymać certyfikat odwagi, jak Aleks Mlonek, który chciałby wzlecieć i wyżej. Zawody sportowe, strzelanie z łuku, jazda na kucykach i dorożką – i wiele innych aktywności – dostępnych było przybyłym.
Andrzej Domagała, który był gospodarzem pikniku z ramienia Stowarzyszenia Korzkiew, przyznaje, że drugie z kolei spotkanie pozwala na wykorzystanie doświadczeń: – Postanowiliśmy zmienić sobotę na niedzielę i połączyć dwie imprezy: piknik szkolny oraz piknik Stowarzyszenia i to się udało.
O tytułowy klimat dworski dbały Małopolska Zgraja Sarmacka, która przedstawiła pokaz starcia zbrojnego oraz uczyła jak władać bronią białą oraz Krakowskie Bractwo Grodzkie, które ucieszyło oczy dawnym tańcem, i przedstawiło krotochwilę o brzydkiej królewnie. Nie zabrakło doskonałych ciast upieczonych m. in. w Januszowicach; pysznej kawy, którą na co dzień parzą w samym grodzie Kraka przy Szpitalnej i innych specjałów, za które można było wesprzeć datkiem Stowarzyszenie. Długa jest też lista sponsorów pikniku, którym się należą serdeczne podziękowania.
Goście dopisali, wśród nich samorządowcy z gminy Zielonki, a i parlamentarzyści. A wszyscy, którzy tu choć raz zawitali, jak i poznali mieszkańców Grębynic, Korzkwi, Januszowic i innych miejscowości naszej gminy i tę niezapomnianą przyrodę, z pewnością będą chcieli wracać.
IO
 Więcej zdjęć: tutaj
 

16.06korzkiew5
 

16.06korzkiew2
 

16.06czerwiec3
 

16.06korzkiew4

 

 

Close Menu
 
24 czerwca 2024
Skip to content