Skip to main content
search
Aktualności

Przybysławicka integracja na całego

By 18 października 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 października 2021 przez admin

przybyslawice116 października w Przybysławicach odbył się piknik integracyjny dla mieszkańców sołectwa. Spotkanie zorganizowali sołtys Aleksander Tabor wraz z radą sołecką, przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich. Piknik rodzinny połączono z oficjalnym otwarciem placu zabaw.


Uroczysta inauguracja miejsca zabaw dla dzieci nastąpiła w obecności wójta gminy Zielonki Bogusława Króla oraz przewodniczącego Rady Gminy Zielonki Mirosława Golanko. W spotkaniu wzięli udział także wiceprzewodnicząca Rady Gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik, radne Joanna Kwaśny i Anna Leginowicz oraz Helena Wiśniewska, z Rady Sołeckiej Przybysławic i była radna. Nowe miejsce zostało entuzjastycznie przyjęte przez najmłodszych mieszkańców Przybysławic, którzy ochoczo bawili się na nowym, atrakcyjnym i bezpiecznym obiekcie.
To niejedyne atrakcje dla nich przygotowane w sobotę. Dzieci z radością korzystały z dmuchańca, brały udział w zajęciach plastycznych zorganizowanych w bibliotece, malowaniu twarzy oraz w zajęciach tanecznych prowadzonych w budynku sołeckim. Ze spotkania cieszyli się także dorośli, którzy w rozmowach podkreślali jak ważne dla mieszkańców jest takie miejsce na mapie sołectwa, dzięki któremu mogą się spotkać i integrować, tak jak podczas pikniku. Sąsiedzkim rozmowom umilała czas kapela. O poczęstunek zadbały panie z Koła Gospodyń z domowymi wypiekami, a żurek i potrawy z grilla przygotowała lokalna firma gastronomiczna „Pokusa”.
Impreza po raz pierwszy została zorganizowana na 15-arowym terenie rekreacyjnym, podzielonym na trzy strefy. W górnej części znajduje się plac zabaw złożony z linarium, piaskownicy, zamku, huśtawki, karuzeli i huśtawki-ważki. Na drugiej półce znajduje się altanka oraz siłownia zewnętrzna, a na dole odwodnione boisko z piłkochwytami oraz parking.
KB

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content