Skip to main content
search
Aktualności

Punkty PSZOK otwarte od soboty 25 kwietnia

By 20 kwietnia 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 20 kwietnia 2020 przez admin

pszok 2W sobotę 25 kwietnia Punkty Selektywnego Odbioru Odpadów w gminie Zielonki w Węgrzcach i Zielonkach zostaną ponownie otwarte, po ponad miesięcznym zamknięciu z powodu epidemii koronawirusa. Przypominamy, że punkty, czynne w sobotę od 10.00 do 18.00, są zlokalizowane: w Węgrzcach przy ul. B5 na terenie przy boisku sportowym i w Zielonkach przy ul. Krakowskie Przedmieście na granicy z Trojanowicami (obok sklepu Lewiatan). Prosimy mieszkańców o zachowanie wszelkich środków ostrożności, pamiętanie m.in. o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym dniu wielu  mieszkańców może przyjechać oddać odpady, w związku z tym podajemy kilka istotnych informacji w celu usprawnienia obsługi i zapewnienia bezpieczeństwa zarówno Państwu, jak i osobom pracującym w PSZOK-ach:
1. prosimy o przywożenie odpadów w workach;

2. prosimy o ustawianie oczekujących samochodów do prawej krawędzi drogi, tak aby umożliwić wyjazd tym, którzy już zostali obsłużeni (dotyczy szczególnie punktu PSZOK w Zielonkach/Trojanowicach);

3. mieszkańcy będą wpuszczani pojedynczo, w celu zachowania środków ostrożności w związku z epidemią;

4. w punkcie należy samodzielnie załadować worki do wskazanego kontenera.

Przypominamy, że odpady są odbierane na podstawie Karty Mieszkańca do punktu PSZOK.

Informujemy też, iż podjęliśmy kroki w celu otwarcia punktów PSZOK dodatkowo w jeden dzień w tygodniu. Na działanie punktu ma jednak wpływ wiele czynników, między innymi dostępność pracowników, jak i zdolność logistyczna firm wywożących odpady do opróżniania kontenerów na bieżąco.

AKTUALIZACJA: Ze względu na możliwości logistyczne firm wywożących odpady do opróżniania kontenerów na bieżąco nie udało się uruchomić dodatkowego dnia otwarcia PSZOK.

Będziemy informować Państwa na bieżąco, równocześnie prosimy o wyrozumiałość i wzajemną życzliwość w tej nadzwyczajnej sytuacji.

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content