Skip to main content
search
Aktualności

Punkty PSZOK otwarte od soboty 25 kwietnia

By 20 kwietnia 2020No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 20 kwietnia 2020 przez admin

pszok 2W sobotę 25 kwietnia Punkty Selektywnego Odbioru Odpadów w gminie Zielonki w Węgrzcach i Zielonkach zostaną ponownie otwarte, po ponad miesięcznym zamknięciu z powodu epidemii koronawirusa. Przypominamy, że punkty, czynne w sobotę od 10.00 do 18.00, są zlokalizowane: w Węgrzcach przy ul. B5 na terenie przy boisku sportowym i w Zielonkach przy ul. Krakowskie Przedmieście na granicy z Trojanowicami (obok sklepu Lewiatan). Prosimy mieszkańców o zachowanie wszelkich środków ostrożności, pamiętanie m.in. o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w tym dniu wielu  mieszkańców może przyjechać oddać odpady, w związku z tym podajemy kilka istotnych informacji w celu usprawnienia obsługi i zapewnienia bezpieczeństwa zarówno Państwu, jak i osobom pracującym w PSZOK-ach:
1. prosimy o przywożenie odpadów w workach;

2. prosimy o ustawianie oczekujących samochodów do prawej krawędzi drogi, tak aby umożliwić wyjazd tym, którzy już zostali obsłużeni (dotyczy szczególnie punktu PSZOK w Zielonkach/Trojanowicach);

3. mieszkańcy będą wpuszczani pojedynczo, w celu zachowania środków ostrożności w związku z epidemią;

4. w punkcie należy samodzielnie załadować worki do wskazanego kontenera.

Przypominamy, że odpady są odbierane na podstawie Karty Mieszkańca do punktu PSZOK.

Informujemy też, iż podjęliśmy kroki w celu otwarcia punktów PSZOK dodatkowo w jeden dzień w tygodniu. Na działanie punktu ma jednak wpływ wiele czynników, między innymi dostępność pracowników, jak i zdolność logistyczna firm wywożących odpady do opróżniania kontenerów na bieżąco.

AKTUALIZACJA: Ze względu na możliwości logistyczne firm wywożących odpady do opróżniania kontenerów na bieżąco nie udało się uruchomić dodatkowego dnia otwarcia PSZOK.

Będziemy informować Państwa na bieżąco, równocześnie prosimy o wyrozumiałość i wzajemną życzliwość w tej nadzwyczajnej sytuacji.

Close Menu
 
22 lutego 2024
Skip to content