Skip to main content
search
Relacje

Rajd ku pamięci

By 21 października 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 października 2022 przez KB

7 października w Istebnej odbył się jubileuszowy XX Rajd imienia Jerzego Kukuczki, który jest organizowany corocznie przez oddział PTTK w Wiśle przy współpracy z Urzędem Miasta Wisła i Urzędem Gminy IstebnaHonorowy patronat obejmuje nad nim pani Cecylia Kukuczka, wdowa po Jerzym Kukuczce. Celem imprezy jest popularyzacja turystyki, poszerzenie wiedzy o osiągnięciach Jerzego Kukuczki, propagowanie przyrodniczych                                i krajobrazowych walorów Beskidu Śląskiego oraz bezpieczeństwa w górach.

Uczniowie klasy 6a, 7a i 7b Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach, któremu patronuje Jerzy Kukuczka, udali się wczesnym rankiem do malowniczej miejscowości, jaką jest Istebna, aby wziąć udział w wydarzeniu. Piękna, słoneczna pogoda, wspaniałe okraszone jesienną aurą widoki zapierały dech w piersiach, a górskie szlaki   w cudownej październikowej odsłonie zachęcały do wędrówek. Pozytywna energia uczestników oraz moc atrakcji sprawiły, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy! W pamięci na długo pozostanie wizyta w Izbie Pamięci Jerzego Kukuczki, w której wdowa po alpiniście, Cecylia Kukuczka, zgromadziła fotografie z jego wypraw, sprzęt wspinaczkowy, jakim się posługiwał, medale, odznaczenia oraz książki. A co najważniejsze, o tym wszystkim sama osobiście opowiada.

Wspólnie spędzony czas był okazją do rozmów, zabaw i gier, które zostały przygotowane przez organizatorów. Śmiałkowie mogli spróbować swoich sił w prowadzonych na boisku konkurencjach: skokach w workach, strzelaniu z łuku, przeciąganiu liny i grze terenowej. Odbył się także konkurs, w którym reprezentanci szkół mogli wykazać się wiedzą    o Jerzym Kukuczce i Beskidzie Śląskim. Uczeń naszej szkoły – Adam Piestrzyński z klasy 7b zdobył wyróżnienie, co zasługuje na uznanie, ze względu na bardzo dużą ilość uczestników.

Wyrazy wdzięczności należą się całemu kierownictwu Rajdu imienia Jerzego Kukuczki za ogromne zaangażowanie włożone w jego przygotowanie. Ich i innych osób, w tym przewodników górskich, praca daje możliwość młodzieży naszej szkoły do corocznego uczestnictwa, w jakże ważnym zdarzeniu, które każdego roku z pewnością zapisuje się w ich pamięci jako pięknie i wartościowo przeżyty dzień.

Renata Madej

 

 

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content