Skip to main content
search
Aktualności

Ranking Samorządów Rzeczpospolitej 2021 – Gmina Zielonki 11. wśród gmin wiejskich

By 28 października 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 października 2021 przez admin

rankingW tegorocznym Rankingu Samorządów dziennika Rzeczpospolita gmina Zielonki znalazła się po raz kolejny w czołówce, tym razem zajmując 11. miejsce spośród 1537 gmin wiejskich w Polsce. To duże wyróżnienie dla naszej gminy i jej mieszkańców.

Wyniki rankingu ogłoszono 26 października 2021 r. Jak czytamy w Rzeczpospolitej: “Rok 2020 niewątpliwie należał do tych trudniejszych dla władz lokalnych. Przede wszystkim ze względu na pandemię, co wymagało szczególnych działań w trosce o dobro mieszkańców. Ale też recesja i wcześniejsze reformy podatkowe odbiły się negatywnie na kondycji lokalnych budżetów. Tym bardziej trzeba docenić wysiłki samorządów na rzecz zrównoważonego rozwoju” .
Ranking Samorządów “Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 17 lat redakcja “Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji “Rzeczpospolitej”.
Zgodnie z przyjętą przez kapitułę metodologią, ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.
Gmina Zielonki miała przyjemność pięciokrotnie stanąć na podium Rankingu Samorządów: zajmując trzykrotnie miejsce I – w 2016 r., 2015 r. i 2007 r. oraz dwukrotnie miejsce II –  w 2017 i 2009 r.
Pełne zestawienie rankingu dostępne jest na stronie: regiony.rp.pl

Close Menu
 
23 lipca 2024
Skip to content