Skip to main content
search
Aktualności

Ranking Samorządów Rzeczpospolitej 2021 – Gmina Zielonki 11. wśród gmin wiejskich

By 28 października 2021No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 28 października 2021 przez admin

rankingW tegorocznym Rankingu Samorządów dziennika Rzeczpospolita gmina Zielonki znalazła się po raz kolejny w czołówce, tym razem zajmując 11. miejsce spośród 1537 gmin wiejskich w Polsce. To duże wyróżnienie dla naszej gminy i jej mieszkańców.

Wyniki rankingu ogłoszono 26 października 2021 r. Jak czytamy w Rzeczpospolitej: “Rok 2020 niewątpliwie należał do tych trudniejszych dla władz lokalnych. Przede wszystkim ze względu na pandemię, co wymagało szczególnych działań w trosce o dobro mieszkańców. Ale też recesja i wcześniejsze reformy podatkowe odbiły się negatywnie na kondycji lokalnych budżetów. Tym bardziej trzeba docenić wysiłki samorządów na rzecz zrównoważonego rozwoju” .
Ranking Samorządów “Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w Polsce. Od 17 lat redakcja “Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Zasady rankingu ustala niezależna Kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. W jej skład wchodzą także przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji “Rzeczpospolitej”.
Zgodnie z przyjętą przez kapitułę metodologią, ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, ujmowanego w strategicznych kategoriach: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania.
Gmina Zielonki miała przyjemność pięciokrotnie stanąć na podium Rankingu Samorządów: zajmując trzykrotnie miejsce I – w 2016 r., 2015 r. i 2007 r. oraz dwukrotnie miejsce II –  w 2017 i 2009 r.
Pełne zestawienie rankingu dostępne jest na stronie: regiony.rp.pl

Close Menu
 
26 lutego 2024
Skip to content