Skip to main content
search
Aktualności

Razem bawią się i integrują

By 3 lipca 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 lipca 2017 przez admin

batowice129 czerwca na terenie Domu Pomocy Społecznej w Batowicach w gminie Zielonki odbyły się XV Powiatowe Dni Osób Niepełnosprawnych. Wspólna zabawa, śpiew i biesiadowanie – tak świętowano ten dzień oraz 70 lat istnienia batowickiego domu.

Dla podopiecznych z domów pomocy społecznej, świetlic środowiskowych i warsztatów terapii zajęciowych z powiatu krakowskiego przygotowano szereg atrakcji. Na początku wystąpił zespół muzyczny „Bando Bando” działający od wielu lat przy DPS Batowice. Chętne osoby mogły zmierzyć się w licznych konkursach lub wziąć udział w zabawie tanecznej. We wspólnym śpiewaniu piosenek biesiadnych pomagały przygotowane śpiewniki, a dodatkową atrakcją była przejażdżka bryczką. Na zakończenie zagrała orkiestra Wieniawa pod batutą Jarosława Ignaszaka.

batowice
Swoje święto obchodził także Dom Pomocy Społecznej w Batowicach. Po wojnie, 14 lipca 1947 roku z ulicy Mikołajskiej w Krakowie przeniesiono do Batowic Miejski Dom Starców i Ozdrowieńców. Od tej daty swoją działalność rozpoczyna batowicki dom. Pierwszymi pensjonariuszami byli chorzy i starsi ludzie, którzy trafili do Krakowa po upadku Powstania Warszawskiego. W 1956 roku ośrodek przemianowano na Państwowy Dom Rencistów, później na Państwowy Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych, a finalnie stał się Domem Pomocy Społecznej w Batowicach, jednostką budżetową samorządu powiatu krakowskiego.
Dzisiejsze spotkanie ma trzy wymiary. Przede wszystkim to XV Powiatowe Dni Osób Niepełnosprawnych. Już od 15 lat mamy taką tradycję, że spotykamy się po to, żeby się bawić i biesiadować, radować. W takiej konwencji jest także spotkanie z piosenka biesiadną, które organizowane jest po raz 19. A dodatkowym powodem, dla którego się spotykamy to jubileusz, gdyż w czerwcu dom obchodzi 70-lecie powstania – mówił podczas spotkania Krzysztof Niedziela, dyrektor DPS Batowice. Podziękowania i gratulacje przekazali Wojciech Pałka – wicestarosta Powiatu Krakowskiego oraz Arkadiusz Wrzoszczyk – członek zarządu Powiatu Krakowskiego.
Fotorelacja: tutaj.
KB

batowice2

batowice3

batowice4

batowice5

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content