Skip to main content
search
Aktualności

„Recepta na szczęśliwe życie” w Szkole Podstawowej w Zielonkach

By 20 listopada 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 listopada 2023 przez Marek Skiba

W Szkole Podstawowej w Zielonkach zakończył się tydzień promocji zdrowia „Zdrowo, smacznie i bezpiecznie” odbywał się on między 13 a 17 listopada pod hasłem „Recepta na szczęśliwe życie”. To okazja, by spotkać się terapeutami, profilaktykami i lekarzami, a także szansa, by wziąć udział w warsztatach, turnieju i happeningu.

Do szkoły zostali zaproszeni m.in. Anna Bukowska z Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Parkowa”, psychoterapeuci Ilona Roeding i Magdalena Kosowska, lekarz psychiatra Aleksandra Gontarz-Barszczyńska, pielęgniarka Maria Olczyk, profilaktyk Tomasz Gubała, czy doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa Wanda Matras-Mastalerz, z którą 16 listopada spotkali się uczniowie klas 4 podczas wykładu zatytułowanego „Zaczytaj się na zdrowie. Książki na receptę z receptą na życie”.
— Poprzez opowieść o problemach bohaterów możemy próbować rozwiązywać problemy dzieci, młodzieży, ale też nas, dorosłych — mówiła prelegentka. Książka pokazuje konsekwencje wyborów, bez bolesnego doświadczenia — dodawała. W trakcie spotkania dzieci miały możliwość zapoznania się z „Ogrodem dobrych słów”. To książka multisensoryczna, która została wykonana przez prowadzącą. Opowiada ona o ogrodzie Parolli, w którym kwitną dobre słowa takie jak miłość i przyjaźń, ale pojawiają się tam też „osty”, czyli słowa, które kłują. To od czytelników zależy czy ogród dobrych słów rozkwitnie. Uczestnicy spotkania wykonywali ćwiczenia ruchowe, stymulujące mózg i dowiedzieli się, dlaczego czytanie pozwala nam się rozwijać.

Kolejnym gościem w ramach tygodnia promocji zdrowia była Ewa Harapin, sportsmanka i mówca motywacyjny, która opowiedziała historię swojej choroby i drogę do samoakceptacji.
— Pod szczęśliwością kryją się różne aspekty — mówi Beata Zygmuntowicz wicedyrektor szkoły w Zielonkach. Wiemy, że zdrowie czy to psychiczne, czy fizyczne wymaga ze strony szkoły wsparcia. Dobrze jest, kiedy dzieci są odpowiednio przygotowane. Powinny wiedzieć, gdzie szukać pomocy i na tych zajęciach uczniowie  taką wiedzę dostają. — dodawała.

TN

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Close Menu
 
18 maja 2024
Skip to content