Skip to main content
search
Aktualności

Rodzinnie w Zielonkach również po wakacjach

By 8 października 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 8 października 2019 przez admin

DSC0149367622457 607461856443975 2598626149483413504 oZadaniem placówki wsparcia dziennego „Miejsce rodzinne w Zielonkach” jest poprawa społecznego i emocjonalnego funkcjonowania dzieci i młodzieży do 18. roku życia z terenu gminy Zielonki. Spotkania świetlicowe i warsztatowe odbywają się w świeżo wyremontowanym Forum Aktywności Lokalnej w Zielonkach przy ul. Krakowskie Przedmieście 112, w nowym roku szkolnym ruszają warsztaty teatralne oraz fizyczno-chemiczne. Obecnie do placówki regularnie uczęszcza około 30 dzieci, ale wciąż jest miejsce dla nowych uczestników. Uczestnictwo w naszych zajęciach i wycieczkach jest całkowicie darmowe dla zapisanych dzieci. Dołączyć mogą dzieci z terenu gminy Zielonki, których rodzice wypełnią formularz zgłoszeniowy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej lub w samej świetlicy. A co wraz z koordynator Karoliną Gubałą napisali uczestnicy o zajęciach w wakacje? Ich relacja w rozwinięciu wiadomości.

Na zdj.: Na wakacyjnych warsztatach z Andrzejem Kozackim była czas na wyładowanie energii i wyciszenie.

W te wakacje młodzież zapisana do placówki, rozwijała swe talenty sportowe i artystyczne, wzięła udział w ciekawych wyjazdach, regularnie też odwiedzała zielonecki park. Na dobry początek wakacji wybraliśmy się do Zakopanego, gdzie zdobyliśmy Gubałówkę, poznaliśmy historię Kornela Makuszyńskiego, spacerowaliśmy Krupówkami i zażyliśmy kąpieli w Termach Chochołowskich, gdzie najwięcej radości sprawiły zjeżdżalnie. W krakowskim ZOO podziwialiśmy nowonarodzonego tygrysa, patrzyliśmy jak karmi się pingwiny i słonie, serca nasze podbił kłapouchy osiołek z minizoo.
Naszą miłość do zwierząt podkreśliły odwiedziny w Schronisku dla Zwierząt w Borku koło Bochni. Poznaliśmy pracę wolontariusza, przekazaliśmy karmę i zabawki, aby umilić życie psom i kotom oczekującym na nowy dom. W Centrum Aktywności w Borku spróbowaliśmy sił na ściance wspinaczkowej i w parku linowym. Młodsi z nas odbyli przejażdżki z kucykiem Tosią, starsi zakosztowali ekstremalnej jazdy na quadach oraz gokartach.  
Wakacje zakończyliśmy „Zieloną Nocą” w świetlicy. Po wieczornym spacerze i obserwacji nieba bawiliśmy się do północy i oglądali filmy do białego rana.
Zapraszamy do udziału w zajęciach świetlicowych i warsztatowych z nami!
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Karolina Gubała wraz z uczestnikami

Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content