Skip to main content
search
Aktualności

„Rodzinny Dzień z Seniorem” i premiera publikacji w ramach projektu „Zjednoczeni w Niepodległej”

By 16 października 2018No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 16 października 2018 przez admin

DSC0310613 października sporo atrakcji czekało na tych, którzy w słoneczne sobotnie popołudnie zdecydowali się spędzić z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Występ „Pszczółek” z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach, warsztaty plastyczno-edukacyjne „Niepodległość łączy pokolenia” w oparciu o publikację przygotowaną przez CKPiR z myślą o tym, by zachęcić rodziców i dziadków do przybliżenia dzieciom wielkiej i małej Ojczyzny oraz wartości patriotycznych w ciekawy sposób. A muzycznie – patriotyczne pieśni w wykonaniu chóru Bel Canto i koncert Łódzkiej Grupy Kreatywnej z utworami z lat 60., 70. i 80. Publikację dofinansowano ze środków Programu Dotacyjnego “Niepodległa”.

Przedszkolaki zaprezentowały m.in. przezabawny skecz – rozmowę wnuczka z babcią oraz układ taneczny, czym wzbudziły gromkie oklaski. Podczas występu wspierały je wychowawczynie i dyrektor przedszkola Kinga Dziedzic. Następnie na scenie stanęły panie z Bel Canto, chóru działającego w CKPiR pod merytoryczną opieką Wojciecha Karwata. Chór wprowadził zebranych w patriotyczny nastrój wykonując niepodległościowe pieśni, co pomogło w płynnym przejściu do kolejnej części programu – warsztatów „Niepodległość łączy pokolenia”. Podczas nich, na podstawie specjalnie przygotowanej i wydanej przez CKPiR publikacji, dzieci mogły w ciekawy sposób poznać ważne i interesujące informacje o małej i dużej Ojczyźnie, jak również odkryć miejsca i wydarzenia związane z niepodległością. Publikacja została pomyślana tak, by rodzice lub dziadkowie mogli korzystać z niej z pociechami. I tak się stało: rodzice i dziadkowie robili wspólnie z dziećmi biało-czerwone wiatraczki, rozwiązywali niepodległościową krzyżówkę, szukali 10 różnic na dwóch obrazkach przedstawiających ułana, kolorowali legionistę i przeprowadzali labiryntem kuriera z carskiej Rosji do Austro-Węgier do dworku Heleny z domu Matejkówny Unierzyskiej. 

Na koniec przyszedł czas na radosne świętowanie niepodległości przy polskich przebojach z lat 60., 70. i 80. w wykonaniu Łódzkiej Grupy Kreatywnej. Warsztaty, przygotowane i prowadzone przez Katarzynę Żak i Magdę Lech, cieszyły się dużym powodzeniem – ponad setka osób postanowiła spędzić to popołudnie z CKPiR w Zielonkach. I, jak dało się zauważyć, był to czas spędzony nie tylko mile, ale i ciekawie.

MKF

Publikacje dofinansowano w ramach projektu „Zjednoczeni w Niepodległej” realizowanego przez CKPiR w Zielonkach, który dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego “Niepodległa”.

www.niepodlegla.gov.pl

 

logo pl niepodległamonochrom czarny

 

 DSC03048
 
 DSC03053
DSC03065
 DSC03066
 DSC03092
 DSC03104
 DSC03105
 DSC03106
 DSC03120
 DSC03122
 DSC03139
 DSC03154
 DSC03159
 DSC03161o
 DSC03168o
 logo pl niepodlegla podstM
 
Close Menu
 
9 grudnia 2022
Skip to content