Skip to main content
search
Aktualności

„Rodzinny Dzień z Seniorem” i premiera publikacji w ramach projektu „Zjednoczeni w Niepodległej”

By 16 października 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 października 2018 przez admin

DSC0310613 października sporo atrakcji czekało na tych, którzy w słoneczne sobotnie popołudnie zdecydowali się spędzić z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Występ „Pszczółek” z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach, warsztaty plastyczno-edukacyjne „Niepodległość łączy pokolenia” w oparciu o publikację przygotowaną przez CKPiR z myślą o tym, by zachęcić rodziców i dziadków do przybliżenia dzieciom wielkiej i małej Ojczyzny oraz wartości patriotycznych w ciekawy sposób. A muzycznie – patriotyczne pieśni w wykonaniu chóru Bel Canto i koncert Łódzkiej Grupy Kreatywnej z utworami z lat 60., 70. i 80. Publikację dofinansowano ze środków Programu Dotacyjnego “Niepodległa”.

Przedszkolaki zaprezentowały m.in. przezabawny skecz – rozmowę wnuczka z babcią oraz układ taneczny, czym wzbudziły gromkie oklaski. Podczas występu wspierały je wychowawczynie i dyrektor przedszkola Kinga Dziedzic. Następnie na scenie stanęły panie z Bel Canto, chóru działającego w CKPiR pod merytoryczną opieką Wojciecha Karwata. Chór wprowadził zebranych w patriotyczny nastrój wykonując niepodległościowe pieśni, co pomogło w płynnym przejściu do kolejnej części programu – warsztatów „Niepodległość łączy pokolenia”. Podczas nich, na podstawie specjalnie przygotowanej i wydanej przez CKPiR publikacji, dzieci mogły w ciekawy sposób poznać ważne i interesujące informacje o małej i dużej Ojczyźnie, jak również odkryć miejsca i wydarzenia związane z niepodległością. Publikacja została pomyślana tak, by rodzice lub dziadkowie mogli korzystać z niej z pociechami. I tak się stało: rodzice i dziadkowie robili wspólnie z dziećmi biało-czerwone wiatraczki, rozwiązywali niepodległościową krzyżówkę, szukali 10 różnic na dwóch obrazkach przedstawiających ułana, kolorowali legionistę i przeprowadzali labiryntem kuriera z carskiej Rosji do Austro-Węgier do dworku Heleny z domu Matejkówny Unierzyskiej. 

Na koniec przyszedł czas na radosne świętowanie niepodległości przy polskich przebojach z lat 60., 70. i 80. w wykonaniu Łódzkiej Grupy Kreatywnej. Warsztaty, przygotowane i prowadzone przez Katarzynę Żak i Magdę Lech, cieszyły się dużym powodzeniem – ponad setka osób postanowiła spędzić to popołudnie z CKPiR w Zielonkach. I, jak dało się zauważyć, był to czas spędzony nie tylko mile, ale i ciekawie.

MKF

Publikacje dofinansowano w ramach projektu „Zjednoczeni w Niepodległej” realizowanego przez CKPiR w Zielonkach, który dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego “Niepodległa”.

www.niepodlegla.gov.pl

 

logo pl niepodległamonochrom czarny

 

 DSC03048
 
 DSC03053
DSC03065
 DSC03066
 DSC03092
 DSC03104
 DSC03105
 DSC03106
 DSC03120
 DSC03122
 DSC03139
 DSC03154
 DSC03159
 DSC03161o
 DSC03168o
 logo pl niepodlegla podstM
 
Close Menu
 
13 lipca 2024
Skip to content