Skip to main content
search
Aktualności

Rozwijaj swoje pasje z Centrum Kultury w Zielonkach

By 8 września 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 8 września 2021 przez admin

ckpir1W niedzielę w Parku Wiejskim w Zielonkach swoją ofertę zajęć prezentowało Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Na scenie wystąpiły zespoły: Fermata, Czerwone Korale, Folklove, Kapela Jurajska Gminy Zielonki, a chętne osoby mogły wziąć udział w otwartych lekcjach: gimnastyki sportowej, robotyki, jogi, gimnastyki mózgu oraz warsztatach plastycznych Małej Formy i EcoArt. Była to także okazja, by poznać szeroką ofertę zajęć CKPiR w Zielonkach i porozmawiać z instruktorami. Zapraszamy również na film.

Piękna i słoneczna pogoda zachęciła mieszkańców gminy do odwiedzin Parku Wiejskiego w Zielonkach, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji. Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach przedstawiło ofertę zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzień otwarty  rozpoczęła Jurajska Kapela Folklorystyczna Gminy Zielonki pod kierownictwem Jana Regulskiego. Na scenie zaprezentowały się uczestniczki zajęć rytmiki z elementami baletu, prowadzonych przez  Magdalenę Żbik. Ta instruktorka prowadzi także zespół ludowy Czerwone Korale dla zainteresowanych ludowym repertuarem. Dzieci i młodzież mogą też wstąpić w szeregi utytułowanego chóru Fermata prowadzonego, przez Annę Roj. Najmłodsza grupa MiniFermata działa od 2 lat, śpiewają w niej dzieci od 4-7 lat i cieszy się ona największym zainteresowaniem. Na scenie zaprezentowały się dzieci należące do grupy MiniFermaty oraz Fermaty. Przesłuchania do zespołu odbędą się 9 i 10 września 2021 roku, od godziny 17.00 w budynku CKPiR przy ul. Galicyjskiej 17A w Zielonkach (CIS). Nabór jest prowadzony do: grupy młodszej (8-11 lat), grupy średniej (12-14 lat), chóru młodzieżowego (od 15 lat),  składu kameralnego (starsza młodzież̇ i dorośli) oraz do zespołu instrumentalnego (absolwenci szkół muzycznych). Na przesłuchanie należy przygotować́ jeden utwór z podkładem lub a’ capella. Przy akompaniamencie Jurajskiej Kapeli Folklorystycznej zatańczył zespół Folklove, do którego również można dołączyć.
Na stoisku promocyjnym CKPiR rozdawano materiały informacyjne prezentujące ofertę CKPiR i gadżety promocyjne. Podczas imprezy można było porozmawiać z instruktorami prowadzącymi zajęcia w Centrum Kultury i wziąć udział w pokazowych zajęciach m.in. z jogi z Pauliną Litwą, z gimnastyki mózgu z Joanną Lasoń,  z akrobatyki i gimnastyki artystycznej z instruktorami z Krakowskiej Akademii Gimnastyki. Dzieci mogły wziąć też udział w zajęciach plastycznych, prowadzonych przez Martę i Przemysława Lasoniów, w dwóch pracowniach Małej Formy i EcoArt; a  Piotr Synowiec z Krainy Twórczości zachęcał do udziału w zajęciach z robotyki.
Zajęcia Centrum Kultury odbywają się obecnie w trzech lokalizacjach: główna siedziba CKPiR znajduje się w hali sportowej przy ul. ks. J. Michalika 2A przy Szkole Podstawowej i Przedszkolu w Zielonkach, w Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach przy Parku Wiejskim oraz w budynku Forum Aktywności Społecznej w Zielonkach, gdzie odbywają się zajęcia dla seniorów. Od września Centrum Kultury rozszerza swoją działalność o nową filię na północy gminy, w Owczarach w dawnej Szkole Podstawowej, przy ul. Długiej 72. Zapraszamy 11 września o godzinie 10.00 do Folwarku Kultura na dzień otwarty.
KB
Galeria zdjęć

ckpir2

ckpir3

ckpir4

ckpir5

ckpir6

ckpir7ckpir8

ckpir9

ckpir10

ckpir11

 

Close Menu
 
27 maja 2024
Skip to content