Skip to main content
search
Aktualności

Sadzenie drzew pod liniami energetycznymi

By 6 maja 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 maja 2022 przez IO

TAURON Dystrybucja przypomina, iż wybór gatunku sadzonego drzewa ma ogromne znaczenie dla otoczenia, zwłaszcza, jeśli w jego pobliżu przebiegają naziemne lub podziemne linie energetyczne.

Przypomina też, że na właścicielu terenu spoczywa prawny obowiązek i odpowiedzialność za dbanie o stan drzew i ich przycinanie w taki sposób, aby zapobiec wrastaniu w linie energetyczne (co powoduje ogromne zagrożenie nie tylko dla dostaw energii elektrycznej, ale przede wszystkim dla osób postronnych, które mogą ulec porażeniu prądem).

Chcąc zapobiegać zagrożeniom realizujemy program edukacyjny pn. „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla przyrody”.

Na jego potrzeby przygotowaliśmy materiały edukacyjne dostarczające praktycznej wiedzy na temat prawidłowych nasadzeń oraz pielęgnacji drzew i ogrodu.

Są to:

– poradnik „Co sadzić, by nie przesadzić”, który opisuje jak, kiedy i gdzie należy sadzić drzewa i jak je pielęgnować , dostępny do pobrania tutaj: www.tauron-dystrybucja.pl/co-sadzic-by-nie-przesadzic,

– animacje w krótki i jasny sposób opisujące jak właściciel terenu powinien dbać o zieleń zlokalizowaną w pobliżu linii i słupów energetycznych:  Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla przyrody – YouTube oraz jak bezpiecznie wykonywać prace w ogrodzie: TAURON | Prąd w zasięgu. Czy można kosić trawę po deszczu? – YouTube

Materiały te mogą być pomocne zarówno dla osób odpowiedzialnych za zieleń w gminie, jak i dla jej mieszkańców i mogą być zamieszczane na stronie internetowej czy w mediach społecznościowych, do czego serdecznie zachęcamy. Plakat nadaje się do wydruku w formacie A3.

Więcej informacji o programie  „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla przyrody” można znaleźć na naszej stronie internetowej: Włącz dla przyrody | TAURON Dystrybucja (tauron-dystrybucja.pl)

 

 

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content