Skip to main content
search
Relacje

Siła wiary i miłości

By 10 października 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 10 października 2016 przez admin

koncert1

9 października w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Węgrzcach miał miejsce wyjątkowy koncert. Połączone trzy chóry, w tym zielonecka Fermata, zachwyciły publiczność wykonaniem oratorium pt. „Miłość ponad wszystko”.

Koncert jest wyrazem muzycznej modlitwy przebłagalnej i wynagradzającej. Muzykę do utworu napisał krakowski kompozytor Piotr Pałka. Utwór składa się z siedmiu części, z których pięć powstało na podstawie tekstów z Dzienniczka św. Siostry Faustyny, jeden tekst jest autorstwa s. Leonii Przybyło, a jeden napisał sam kompozytor.
W tym muzycznym przedsięwzięciu wzięły udział trzy chóry: Chór Parafialny Lauda z Sanki prowadzony przez Lenę Tumiłowicz, Chór Parafialny Cantate Anima z Tenczynka pod batutą Marii Sołek oraz Młodzieżowy Chór Fermata z CKPiR z Zielonek pod dyrekcją Anny Roj, z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. Fragmenty Pisma Świętego recytował Jacek Lecznar.
Bardzo serdecznie dziękuję za to, ze tak wyjątkowo obchodzimy dzień papieski. Dziękuję za to, że możemy posłużyć przykładem tego, czym jest liturgia. Liturgia to dzieło ludu, dzieło wspólne. I ten koncert to jest dzieło wspólne, trzech chórów, które razem, wspólnie się tutaj zaprezentowały – składał podziękowania za występ ks. Dariusz Chromy.
To już kolejny, wspólny występ chórów i orkiestry. Ich debiutancki występ miał miejsce w zeszłym tygodniu w kościele w Czernej, w Klasztorze Karmelitów Bosych.
KB

Więcej zdjęć: TUTAJ.

koncert

koncert3

koncert4

koncert5

 

Close Menu
 
23 maja 2024
Skip to content