Skip to main content
search
Aktualności

Skutki ulewnych opadów

By 6 lutego 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 lutego 2024 przez TN

W związku ze spływem opadowym na rzece Prądnik (Białucha) oraz na potoku Garliczka 05.02 nastąpił gwałtowny wzrost poziomu wody. W kilku miejscach wzbierająca woda wystąpiła z koryta rzeki i spowodowała zatkanie przepustów lub uszkodzenie nawierzchni z kruszywa kamiennego.

Szczególnie zagrożone miejsca, jakimi były przede wszystkim ul. Józefa i Agaty Gwizdałów, Księdza Adama Zięby, Doktora Feliksa Grochowalskiego, Bankowa i Rzyczyska w Zielonkach zabezpieczyli strażacy, którzy pomagali mieszkańcom i monitorowali sytuację. Jak mówi dowódca zastępu OSP Zielonki Tomasz Sandecki, strażacy zostali skierowani do akcji już o godzinie 12. Przygotowane zostały też worki z piaskiem do ewentualnego zabezpieczenia domów i budynków gospodarczych.

Od poniedziałkowego poranka w gminie działa sztab kryzysowy, w którym biorą udział członkowie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Obecnie prowadzone są czynności porządkowe, które składają się z m.in. z udrożniania przepustów i czyszczenia miejsc, w których zalegała woda.

Poniżej zdjęcia z 5 i 6 stycznia 2023 r. w rejonie ulicy Bankowej.

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content