Skip to main content
search
AktualnościGZEASInformacje o sieci szkółSzkoły Samorządowe

Ślubowali rzetelnie pełnić powinność wychowawcy i opiekuna młodzieży

By 29 sierpnia 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 sierpnia 2023 przez Marek Skiba

Uczniowie w gminie Zielonki rokrocznie uzyskują wysokie wyniki w egzaminach. Nie byłoby to możliwe bez kadry pedagogicznej, która stale podnosi swoje kwalifikacje i dba o wysoki poziom nauczania w naszych szkołach.

Obecnie droga zawodowa awansu nauczyciela, wynikająca z tzw. Karty Nauczyciela zawiera trzy stopnie nauczycielskie: nauczyciel początkujący, mianowany i dyplomowany.

28 sierpnia 24 nauczycieli ze Szkół Podstawowych w Bibicach, Zielonkach, Woli Zachariaszowskiej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach oraz Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach złożyli ślubowanie, oraz odebrali akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. – Mam wielką świadomość tego, jak bardzo odpowiedzialna i niedoceniana jest obecnie praca nauczyciela. Właśnie dlatego dziękuję Wam za to, że jesteście i nieustannie podnosicie swoje kompetencje – mówił podczas uroczystości Bogusław Król, wójt gminy Zielonki.

Nowi nauczyciele mianowani ślubowali m.in. rzetelnie pełnić powinność wychowawcy i opiekuna młodzieży. Dążyć do rozwoju osobistego ucznia i wychowywać młode pokolenia w duchu tradycji narodowych.

– Dla mnie ta praca to realizowanie siebie. Nie łatwym zadaniem jest kształtowanie młodych ludzi i kierunkowanie ich na to, aby umieli odnaleźć się w społeczeństwie — mówi Karolina Ziarko z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach. – Dla mnie z kolei to jest pasja. Uczę języka angielskiego, którego zawsze uwielbiałam uczyć – dodaje Anna Żurek ze szkoły w Bibicach.

Spośród grupy nowych nauczycieli najliczniejszą stanowili nauczyciele ze szkoły podstawowej w Bibicach (10 osób), a najmniej liczną z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach (1 osoba). Nowi nauczyciele najliczniej reprezentowali edukację wczesnoszkolną (4 nauczycieli), świetlice (3 nauczycieli) oraz religię (3 nauczycieli).

Nowi nauczyciele mianowani: SP Bibice – Agnieszka Wrześniowska, Małgorzata Przewoźnik, ks. Tomasz Kołodziejczyk, Maciej Ziobrowski, Patrycja Badysiak, Angelika Wędel, Anna Żurek, Marta Wątroba, Magdalena Koperska, Iwona Puto; SP Zielonki: Izabela Madej, Monika Kmiecik, Ewelina Kornecka, Anna Kosik-Roczkalska; SP Korzkiew z siedzibą w Przybysławicach (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przybysławicach): Anna Rosa, Aleksandra Szlawska, Agata Gardeła, Karolina Ziarko, ks. Mirosław Bieńkowski; SP w Woli Zachariaszowskiej: Kamila Niedzielan, Magdalena Kolarska-Krawiec, Jagoda Grzesikowska, Magdalena Filary-Matula; Przedszkole Samorządowe w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach: Justyna Adamek.

Wszystkim nowym nauczycielom mianowanym składamy gratulacje i życzymy powodzenia w nadchodzącym roku szkolnym.

MS

Poniżej prezentujemy galerię z tego wydarzenia.

Close Menu
 
18 lipca 2024
Skip to content