Skip to main content
search
Aktualności

Spotkanie konsultacyjne w ramach procesu przygotowania Planu Zrównoważonej Mobilności Metropolii Krakowskiej i jej Obszaru Funkcjonalnego (SUMP)

By 17 października 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 18 października 2023 przez TN

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne przeprowadzane w ramach procesu przygotowania Planu Zrównoważonej Mobilności Metropolii Krakowskiej i jej Obszaru Funkcjonalnego (SUMP), które odbędzie się 24 października 2023 r. (wtorek) w godz. 16:00 – 18:00 w Sali w Bibliotece i Centrum Kultury w Michałowicach, Plac Józefa Piłsudskiego 2.

Plan Zrównoważonej Mobilności Metropolii Krakowskiej i jej Obszaru Funkcjonalnego (SUMP – Sustainable Urban Mobility Plan) to koncepcja zintegrowanego i zrównoważonego planowania mobilności miejskiej. Głównym celem SUMP jest dążenie do podnoszenia jakości życia mieszkańców miast i ich obszarów funkcjonalnych oraz obniżanie wpływu transportu na środowisko. Niniejsze spotkanie dotyczy opracowania SUMP o charakterze metropolitalnym, obejmującym obszar gmin Metropolii Krakowskiej oraz Obszaru Funkcjonalnego Metropolii Krakowskiej.

Już dziś serdecznie zapraszamy, ponieważ tematyka Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dotyczy każdego i każdej z nas, a im więcej osób przedstawi swój punkt widzenia, tym łatwiej będzie wypracować taki dokument, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Z uwagi na kwestie logistyczne związane z szerokim zakresem gmin objętych metropolitalnym SUMP spotkanie przeznaczone jest dla mieszkańców gmin Michałowice, Kocmyrzów-Luborzyca, Zielonki, Iwanowice, Skała, Słomniki i Sułoszowa, ale możesz również uczestniczyć w spotkaniach organizowanych w innych lokalizacjach.

Chcesz wiedzieć więcej?

Projekt Planu Zrównoważonej Mobilności Metropolii Krakowskiej i jej Obszaru Funkcjonalnego (SUMP) na potrzeby zapoznania się przed spotkaniem dostępny jest na stronie obywatelski.krakow.pl.

Nie możesz być obecny na spotkaniu?

Złóż swoje uwagi i wnioski do projektu dokumentu w terminie do 6 listopada 2023 r. poprzez wypełnienie formularza konsultacyjnego, który również dostępny jest pod ww. linkiem.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się nie tylko stacjonarnie, ale również online.

Udział w spotkaniu online – wymaga obowiązkowej rejestracji. Formularz zgłoszeniowy na potrzeby udziału online dostępny jest pod linkiem.

 

Zapraszamy!

 

Close Menu
 
14 kwietnia 2024
Skip to content