Skip to main content
search
Aktualności

Spotkanie świąteczne w Owczarach

By 13 stycznia 2020No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 stycznia 2020 przez admin

IMG 4658 MMSpotkanie świąteczne dla mieszkańców Owczar przygotowane przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich na czele z Zofią Maj oraz sołtys Iwonę Siesiowicz z radą sołecką odbyło się 29 grudnia w budynku sołeckim „Dolina Owczar”. Przybyło ok. 80 osób. 

Mieszkańców zapraszano poprzez plakaty na tablicach informacyjnych, profil miejscowości na Facebooku oraz ogłoszenia w kościele. Wszystkich powitały sołtys Iwona Siesiowicz i przewodnicząca Zofia Maj, składając najlepsze życzenia na kolejny rok. Czarujący występ jasełkowy dały dzieci przygotowane przez Ewę Maj-Ślusarczyk w składzie: Daria Kwiecień, Olga Ślusarczyk, Helena Pawlicka, Kacper Sosnowski i Dominik Kwiecień – w ich wykonaniu usłyszeliśmy znane i mniej znane kolędy oraz świąteczne wierszyki;  a wszystkich rozbawiła młodzieżowa grupa kolędnicza z Owczar i okolicznych miejscowości pod wodzą Bartka Sioły przygrywającego na akordeonie. 

Wśród gości byli m.in. dyrektor Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji Marek Płachta oraz ks. proboszcz korzkiewskiej parafii Paweł Łukaszka i ks. Mirosław Bieńkowski oraz Marian Demel. Było też wspólne kolędowanie, sąsiedzkie rozmowy przy uginających się od pyszności stołach, a na koniec nie zabrakło i tańców.

To było pierwsze w tym sezonie spotkanie świąteczno-noworoczne w naszej gminie, w tym okresie odbywają się one tradycyjnie w prawie każdej miejscowości. Do zobaczenia za rok!

IMG 4621p M
IMG 4623opP M
IMG 4658 MM
IMG 4661 M
IMG 4663 M
IMG 4682p M
IMG 4701 M
IMG 4708 M

 Więcej zdjęć: tutaj 

 
Close Menu
 
19 kwietnia 2024
Skip to content