Skip to main content
search
Aktualności

Stan prac na trzech budowach kubaturowych

By 29 stycznia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 29 stycznia 2018 przez admin

kolazRosną inwestycje kubaturowe w gminie Zielonki. Trwają prace na trzech placach budów. Powstają segmenty szkół w Zielonkach i Bibicach oraz zaplecze dla klubu sportowego Zieleńczanka.

Od początku rozbudowy szkoły w Zielonkach, czyli od września 2017 roku wykonano roboty przygotowawcze i ziemne, takie jak likwidacja kolidującego uzbrojenia, wykop pod budynek i zabezpieczenie skarp, odwodnienie powierzchni i makroniwelacja terenu. Wykonano fundamenty, ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne do poziomu 0 w części niepodpiwniczonej, izolacje ścian cieplne i przeciw wilgoci oraz ściany parteru wraz elementami żelbetowymi. Położono stropy prefabrykowane nad parterem, na poziomie parteru wykonano instalację wodną i kanalizacyjną pod posadzką. W ramach robót drogowych wykonano koryta pod nawierzchnie. Są już też wykonane słupy niecki basenowej.
Niedługo później rozpoczęto rozbudowę szkoły w Bibicach. Pierwsze były roboty przygotowawcze czyli wykop pod budynek i makroniwelacja terenu. Wykonano betonową płytę fundamentową. Wykonywana jest niecka basenowa. Przebudowywana została sieć napowietrzna SN (średnie napięcie) i instalacje zewnętrzne – wodne, kanalizacyjne i kanalizacja deszczowa. Częściowo przebudowana jest droga publiczna zaprojektowana wokół budynku i łącząca parking szkolny z drogą krajową.
W grudniu 2017 r. natomiast rozpoczęto budowę zaplecza socjalnego Ludowego Klubu Sportowego Zieleńczanka. Inwestycja jest na etapie robót związanych z wykonaniem fundamentów, został już zrobiony wykop i makroniwelacja terenu oraz studnie fundamentowe.
Red.

DSC01807
DSC01818
DSC01906
DSC01915
DSC01829
DSC01833
Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content