Skip to main content
search
Relacje

Sukcesy LIDEREK na Mistrzostwach Polski

By 14 kwietnia 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 14 kwietnia 2022 przez KB

W dniach od 1 do 4 kwietnia w Józefowie pod Warszawą odbyły się V Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym organizowane przez Polski Związek Sportowy Cheerleadingu oraz Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders. Zieloneckie LIDERKI startowały w sześciu kategoriach wiekowych i zdobyły osiem medali.
W tym roku Chealeaderki z Zielonek startowały w konkurencji: duetów, drużyn i mini drużyn, w dywizjach Pom Dance Elite, Pom Dance Premier oraz Freestyle Pom, w kategoriach wiekowych: dzieci, junior młodszy, junior, senior i senior II. Łącznie było to osiem startów.
Wyjazd na Mistrzostwa poprzedzony był wieloma godzinami przygotowań – treningi odbywały się nie tylko w tygodniu, ale dodatkowo również w weekendy. Zawodniczki dawały z siebie wszystko, chociaż bywały momenty trudne – spadek formy, choroby, kontuzje. Na szczęście wszystkie przeciwności udało się pokonać. Kadra trenerska walczyła o to, żeby każda z drużyn i każdy z duetów zaprezentował się od jak najlepszej strony.
Trud przygotować opłacił się i to bardzo, bowiem każda prezentacja została nagrodzona medalem! Sukces przerósł nasze oczekiwania. Wiele z naszych zawodniczek, startowało po raz pierwszy w swoim życiu na zawodach. Nasza najmłodsza stażem Drużyna LIDERKI GOLD rozpoczęła przygodę z cheerleadingiem z początkiem tego roku!
Serdecznie dziękujemy Gminie Zielonki, dzięki której nasze zawodniczki podczas turnieju wystąpiły z nowymi pomponami, zakupionymi z przyznanej nam dotacji. Również część kosztów transportu została pokrywa ze środków pochodzących z dotacji.
Oto wyniki V Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym
I miejsce tytuł Mistrza Polski Pom Dance Elite Dzieci drużyny – MINI LIDERKI
II miejsce tytuł Vice Mistrza Polski Pom Dance Elite Junior Młodszy drużyny – LIDERKI TOP
III miejsce tytuł II Vice Mistrza Polski Pom Dance Elite Junior Młodszy drużyny – LIDERKI TOP
II miejsce tytuł Vice Mistrza Polski Pom Dance Elite Junior Młodszy duety – Blanka Boguska i Karina Guzik
II miejsce tytuł Vice Mistrza Polski Pom Dance Premier Junior Młodszy mini drużyny – LIDERKI STARS
III miejsce tytuł II Vice Mistrza Polski Freestyle Pom Senior mini drużyny – LIDERKI
I miejsce tytuł Mistrza Polski Pom Dance Elite Senior II mini drużyny – LIDERKI GOLD
I miejsce tytuł Mistrza Polski Pom Dance Elite Senior II duety – Katarzyna Gazda-Suchanek i Anna Kłos-Koza

Close Menu
 
26 maja 2024
Skip to content