Skip to main content
search
AktualnościWydarzenia

Święto Niepodległości w gminie Zielonki

By 6 listopada 20239 listopada, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 9 listopada 2023 przez KB

Wieczornica, bal i koncerty patriotyczne to tylko niektóre z wydarzeń towarzyszące obchodom związanym ze Świętem Niepodległości w gminie Zielonki.
10 listopada w Szkole Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej odbędzie się Wieczornica patriotyczna. W wydarzeniu weźmie udział m.in. Orkiestra Dęta OSP “Wola”, grupa “Przyjaciele”, uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Zachariaszowskiej oraz uczniowie Szkoły Muzycznej I i II st. im. B.Rutkowskiego w Krakowie.
Na 11. spotkanie z okazji Dnia Niepodległości zaprasza Stowarzyszenie Korzkiew. Odbędzie się ono na zamku w Korzkwi 10 listopada o godzinie 18:00.
W piątek Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach zaprasza na wernisaż malarski Adama Banasia i wieczór listopadowy w Folwarku Kultura, w Owczarach. Początek o godz. 18:00.
Świętowanie 105-lecia Niepodległej Polski w Węgrzcach. O 12.00 przed budynkiem OSP w Węgrzcach, będzie można dołączyć do akcji “Niepodległa do hymnu” i wspólnie z Polakami z całej Polski i świata wyśpiewać w samo południe Mazurka Dąbrowskiego.
W kościele Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Korzkwi będzie mieć miejsce Koncert Orkiestry Korzkiew. 11 listopada o godz. 18.50. zagra orkiestra, której towarzyszyć będą soliści Wiktoria Rybicka i Kamil Sieńko.
W niedzielę, 12 listopada, odbędzie się koncert patriotyczny w hali sportowej w Zielonkach o godz. 18.00. Wystąpią: Michał Kutnik, soliści, chór oraz grupy dziecięce Zespołu Fermata, ZPiT Czerwone Korale, ZPiT Folklove oraz Orkiestra kameralna pod batutą Anny Roj. Słowo prowadzące Agnieszka Mandat. Chórmistrzem zespołów ludowych jest Małgorzata Plewniak, a choreografem Magdalena Łopacińska.

 

Close Menu
 
24 czerwca 2024
Skip to content