Skip to main content
search
Relacje

Święto Pieczonego Ziemniaka w Garliczce

By 16 września 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 września 2016 przez admin

DSC0201110 września sołectwo Garliczki wraz z mieszkańcami i grupą Przyjaciele zorganizowało Święto Pieczonego Ziemniaka, festyn rodzinny, na którym bawili się wspólnie z mieszkańcami Woli Zachariaszowskiej. Motywem przewodnim pikniku był – wiadomo – ziemniak.Festyn poprowadziła Anna Rosa. W opracowaniu programu pikniku wsparły ją panie z rady sołeckiej. Ziemniaki były tego dnia motywem przewodnim rozegranych konkurencji.  Był rzut ziemniakiem do celu, obieranie go na czas, a także konkurs na jak najdłuższą obierkę.  Oprócz wymienionych wyżej ziemniaczanych konkurencji organizatorzy przygotowali zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny, malowanie twarzy najmłodszym, malowanie ziemniaczanymi stempelkami. Dzieci mogły też do woli wyszaleć się na dmuchańcach.
Jak na ziemniaczane święto przystało, nie mogło obyć się bez degustacji ziemniaczanych potraw. Na stole zagościły pierogi z ziemniakami, zapiekanka ziemniaczana, zupa gulaszowo-ziemniaczana, frytki a także kociołek księdza proboszcza Woli Zachariaszowskiej Michała Kowalskiego – pyszna ziemniaczanka.  Można było nabyć domowe wypieki, były też potrawy z grilla i chleb ze smalcem i ogórkiem. Zabawa trwała do wieczora.
A w niedzielę Garliczanie spotkali się ponownie. Sołtys Garliczki Marta Żylska korzystając z okazji podziękowała mieszkańcom za ich pomoc przy organizacji festynu. Dzieci mogły po raz kolejny skorzystać z piknikowych atrakcji.
KŁK

 

DSC02019
DSC02020
DSC02041
DSC02064
DSC02079
DSC02011
Close Menu
 
18 maja 2024
Skip to content