Skip to main content
search
Aktualności

Święty Mikołaj w gminie Zielonki

By 19 grudnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 grudnia 2013 przez admin

mikolaj1

 

W naszej gminie święty Mikołaj spotykał się w dziećmi, które cały rok czekały na jego przybycie i oczywiście prezenty od niego. Mikołajkowe spotkania miały miejsce m.in. w Bosutowie – Boleniu, Dziekanowicach i Zielonkach. Zapraszamy do obejrzenia galerii mikołajkowych zdjęć na Facebooku.

Na zaproszenie sołtysa Zielonek Władysława Orzechowskiego  do Zielonek 8 grudnia przybył Święty Mikołaj, by odwiedzić najmłodszych. Dzieci wspólnie z rodzicami pokazały Świętemu piękno kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, a ten wszystkich hojnie obdarował okazałymi prezentami. W tym roku Mikołaj rozdawał nie tylko słodycze, ale i również książki.

kolaż4

Również w niedzielę, 8 grudnia grzeczne dzieci odwiedził święty Mikołaj w Dziekanowicach. Na spotkanie przybył z anielskim orszakiem, którego członkowie pomagali Świętemu w rozdawaniu milusińskim prezentów. Choć nie tylko…
Niektóre dzieci bały się Świętego Mikołaja i wolały wziąć prezent od aniołka – mówiła sołtys Stanisława Ryńska. Nie tylko dzieci zasłużyły na nagrodę. Na zakończenie Święty Mikołaj obdarował także panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dziekanowiach, które zorganizowały imprezę.

dziekanowice
15 grudnia odbyło się spotkanie mikołajkowe dla najmłodszych mieszkańców sołectwa Bosutów – Boleń. Inicjatywa zapoczątkowana w roku ubiegłym cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – w tegorocznym spotkaniu uczestniczyło pięćdziesięcioro dzieci z rodzinami. Świąteczna zabawa rozpoczęła się od obejrzenia teatrzyku dla dzieci pt. „Czerwony Kapturek”. Przedstawienie wzbudziło wiele pozytywnych emocji i pozwoliło dzieciom na czynne uczestnictwo. Następnie, ku radości najmłodszych uczestników, budynek sołecki odwiedził Święty Mikołaj, który przyniósł dla wszystkich dzieci słodkie, mikołajkowe prezenty.
Organizatorami spotkania byli:  Rada Sołecka Sołectwa Bosutów-Boleń, Ochotnicza Straż Pożarna Bosutów, Radny Gminy  Mirosław Golanko i sołtys Bosutowa-Bolenia Jan Gajoch.

Jeśli gdzieś jeszcze przybył Święty Mikołaj to czekamy na relacje i zdjęcia.

Na podstawie informacji z sołectw (aut. KB, MG,MGW)

DSC 52261

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content