Skip to main content
search
Aktualności

Szkoła Podstawowa w Bibicach współpracuje z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie

By 11 maja 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 11 maja 2022 przez IO

– Dwie szkoły – wyższa i podstawowa – będą ze sobą współpracować – zapowiedział prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Andrzej Bogdał, prof. URK, 10 maja po podpisaniu umowy o współpracy między Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie i Szkołą Podstawową w Bibicach, w imieniu której umowę podpisała dyrektor placówki Anna Górka. Pracownicy naukowi uniwersytetu będą przeprowadzać zajęcia dla uczniów na terenie szkoły i uczelni, będą też utworzone klasy patronackie. Celem współpracy jest wspólne promowanie nauk przyrodniczych i rolniczych.
Podpisanie umowy miało miejsce w Tygodniu Zdrowia organizowanym w szkole od 9 do 13 maja. To inicjatywa obfitująca w wydarzenia promujące m.in. zdrowe odżywianie, są warsztaty, prezentacje, filmy, turniej, specjalne wydanie gazetki, a także patrol kanapkowy, czy elementy savoir-vivre podczas posiłków.
10 maja na uroczystym podpisaniu umowy współpracy Uniwersytet Rolniczy. Prócz pana prorektora, reprezentowali: prodziekan ds. dydaktyki i studenckich Wydziału Technologii Żywności prof. dr hab. Aneta Kopeć, z którą szkoła głównie będzie się kontaktować, dyrektor Centrum Kultury i Kształcenia Ustawicznego Michał Szanduła oraz rzecznik prasowy uczelni Izabella Majewska. Koordynować współpracę ze strony szkoły będzie wicedyrektor Katarzyna Goraj-Zębala. Przy podpisaniu umowy z ramienia organu prowadzącego szkołę, gminy Zielonki, obecna była dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zielonkach Anna Soblik.
Przy podpisaniu umowy nie zabrakło też samorządu uczniowskiego, brała też udział przewodnicząca Rady Rodziców Izabela Kowalczyk-Sakwa. Uczniowie liczą na ciekawe zajęcia, również na tematy przez nich zaproponowane. Prof. A. Bogdał wyraził gotowość uczelni liczącej prawie 800 naukowców, 7000 studentów i 400 doktorantów, do wspólnych działań. Jak podkreśliła prof. Kopeć na uniwersytecie bibiccy uczniowie są mile widziani podczas wycieczek do szklarni, laboratoriów, będą mogli się poczuć jak studenci. Warto dodać, że to nie pierwszy kontakt uczniów z krakowską uczelnią – uczestniczyli już m.in. w dorocznych Dniach Owada na UR, które w tym roku odbywają się w ostatni weekend maja i do udziału w nich uczniowie już zostali zaproszeni.
W Bibicach goście mieli okazję przekonać się jak wygląda Tydzień Zdrowia oglądając wystawę, słuchając recytacji wierszy promujących zdrowie, a także obserwując zmagania uczniów w turnieju wiedzy o zdrowiu. O Tygodniu Zdrowia w bibickiej szkole możecie poczytać na stronie www szkoły.
IO

 

 

 

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content