Skip to main content
search
AktualnościSzkoły Samorządowe

Szkolny Klub Wolontariatu „Pomagamy” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach nagrodzony

By 19 grudnia 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 grudnia 2023 przez Marek Skiba

Szkolny Klub Wolontariatu „Pomagamy” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przybysławicach znalazł się wśród tegorocznych nagrodzonych w konkursie o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego AMICUS HOMINUM w kategorii INICJATYWA MŁODYCH.
Nagroda została ustanowiona w 2006 roku przez samorząd województwa małopolskiego w celu wyróżnienia osób prywatnych, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka. Kapituła konkursu podkreśliła, że wolontariusze z Przybysławic otrzymują wyróżnienie za skuteczne promowanie społecznego zaangażowania dzieci i młodzieży, zdolność mobilizowania innych do pomocy oraz promowanie idei wolontariatu. Za aktywny udział i inicjowanie w środowisku lokalnym licznych akcji pomocowych na rzecz dzieci, młodzieży i potrzebujących.
12 grudnia podczas uroczystej gali “Amicus Hominum” w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego pamiątkową statuetkę przedstawicielom: Annie Bełzowskiej i Małgorzacie Kruczek – opiekunom szkolnego klubu, Katarzynie Nogieć – Dyrektorowi ZSP w Przybysławicach oraz wolontariuszkom wręczyli członek zarządu województwa małopolskiego — Iwona Gibas oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego prof. Jan Tadeusz Duda.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z gali.
Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content