Skip to main content
search
Relacje

Ten wyjątkowy dzień w Woli Zachariaszowskiej

By 6 lutego 2017No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 lutego 2017 przez admin

wola1

 

21 stycznia na zaproszenie rady sołeckiej i Artura Kwietnia sołtysa Woli Zachariaszowskiej odbył się bal seniora. Na zaproszenie odpowiedziało 60 seniorów, którzy przybyli do sali księżycowej w budynku wielofunkcyjnym w Woli Zachariaszowskiej. Spotkanie integracyjne seniorów zostało poprzedzone mszą świętą w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej.


Już od siedmiu lat, raz w roku na specjalne spotkanie zapraszani są seniorzy mieszkający w Woli Zachariaszowskiej. Tradycję tę zapoczątkowała poprzednia sołtys Lucyna Kwiecień, a dziś kontynuuję – Artur Kwiecień wybrany na sołtysa w czerwcu 2015 roku. Coroczne spotkania dla seniorów są okazją do spędzenia czasu w miłym towarzystwie i wspólnej rozmowie. Wśród zaproszonych gości była m.in. Romana Chadysz-Michalska – dyrektor Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej, Lech Wnuk – dyrygent Orkiestry OSP Wola oraz przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy, Koła Gospodyń Wiejskich, miejscowej orkiestry i straży z Woli Zachariaszowskiej.
Jak co roku dla gości przygotowano szereg atrakcji. Jedną z nich był występ grupy kolędniczej „Sami swoi” z sąsiedniej Górnej Wsi. Do zabawy przygrywał gościom zespół muzyczny, który zachęcał do tańca. Jak to w karnawale – chętnych na parkiecie nie brakowało. Na ten wyjątkowy dzień wielu seniorów czekało już od dawna.
Już od połowy listopada seniorzy dopytywali mnie o tę imprezę i czekali na nią. Cieszy mnie ta integracja młodego i starszego pokolenia – mówił Artur Kwiecień.
KB

wola2

wola3

wola4

 

wola5

Close Menu
 
21 lipca 2024
Skip to content