Aktualności

Tenisowe lato

By 3 września 2019No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 września 2019 przez admin

DSC0630512 zawodników wzięło udział w Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Zielonki, który Gminny Młodzieżowy Klub Sportowy Zielonki zorganizował w sobotę 31 sierpnia z finałem na korcie w Pękowicach podczas sołeckiego pikniku. Zwyciężył Bartek Dudek, na drugim miejscu Aleksander Mikołajec, a na trzecim Władysław Kućmierczyk i Maciej Wicher, sędziował Zbigniew Nowakowski. Uczestnik turnieju i prezes GMKS Władysław Kućmierczyk cieszy się ze zwycięstwa młodego zawodnika. – Jest zmiana warty, jeszcze dwa lata temu wygrywałem z Bartkiem – mówi.

Propagator sportu, kabareciarz i tenisista, który w ubiegłym roku obchodził 80. urodziny i jubileusz 60-lecia działalności kulturalno-sportowej, zajął tym razem trzecie miejsce w gminnym turnieju, a lipiec i sierpień spędził aktywnie rywalizując na kortach. W 10. Międzynarodowym Warsaw Cup by Lexus rozegranym pomiędzy 23 i 27 sierpnia na kortach warszawianki tenisista z Zielonek zdobył I miejsce w kategorii Mężczyźni 80+. – Wygrałem w ośmioosobowej grupie, a w finale z Jędrzejem Nowakiem z Ostrołęki w dwóch setach 6:1, 6:4, to zwycięstwo z Warszawy najbardziej sobie cenię – relacjonuje pan Władek.
Dwa tygodnie wcześniej przywiózł wicemistrzostwo Polski z Gdyni z 35. Narodowych Mistrzostw Polski Seniorów i Amatorów, gdzie wspomnianemu Jędrzejowi Nowakowi udało się go pokonać. Zawody organizuje Polski Związek Tenisowy pod patronatem Ministerstwa Sportu. Polski Związek Tenisowy przyznał naszemu reprezentantowi I miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii Mężczyźni 80+ za rok ubiegły.
Jeszcze wcześniej odbył się 30. Międzynarodowy Turniej Tenisowy Seniorów Katowice Cup 2019 w dniach 27-31 lipca, gdzie pan Władysław zajął miejsce II.
Gratulujemy serdecznie wszystkich sukcesów!