Skip to main content
search
AktualnościWydarzenia

Nowy teren rekreacyjny w Zielonkach na Osiedlu Łokietka

By 17 maja 202219 października, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 października 2022 przez DC

13 maja został oddany do użytku teren rekreacyjny w Zielonkach, ulokowany jest za budynkiem wielofunkcyjnym na Osiedlu Łokietka, pomiędzy ulicami Lawendową, a Na Piaski.
Do dyspozycji są na nim: alejki na rower, hulajnogi, rolki, wrotki; dużo ławek w cieniu drzew, plac zabaw, siłownia plenerowa, drążki do Street Workout oraz poligon sprawnościowy, altana, stoły z siedziskami. Przy projektowaniu terenu rekreacyjnego wykorzystano zastane atuty miejsca – pozostawiono wszystkie istniejące już drzewa, dodatkowo dosadzono 18 drzew, 8 krzewów oraz kilkadziesiąt pnączy; powstała też łąka kwietna.
W ramach całej inwestycji na powierzchni 6241 m2 powstał teren rekreacyjny oraz budynek wielofunkcyjny dla Osiedla Łokietka w Zielonkach. Budynek ma 184,78 m kw. powierzchni, znajduje się w nim sala główna o wymiarach 12,5 m x 9 m, która pomieści 100 osób (można ją podzielić na dwa pomieszczenia, bowiem zainstalowano specjalną ściankę działową) oraz szatnia, kuchnia kawowa, pomieszczenie biurowe i toalety.
5 kwietnia odbyło się już pierwsze zebranie mieszkańców sołectwa Osiedle Łokietka w nowym budynku, brało w nim udział prawie 80 osób. Budynek wielofunkcyjny na Osiedlu Łokietka został, zgodnie z uchwałą zebrania sołectwa, przekazany sołectwu – czyli zarządza nim lokalna społeczność kierowana przez sołtysa i radę sołecką. Zgodnie ze statutem sołectw w Gminie Zielonki to mieszkańcy Osiedla Łokietka podczas zebrania sołeckiego zadecydują, na jakie cele będzie wykorzystywany budynek. Jak informuje sołtys Osiedla Łokietka, liczy on na aktywność mieszkańców i podpowiedzi jak dobrze wykorzystać przekazane mienie.
Koszt inwestycji – powstania budynku i terenu rekreacyjnego na Osiedlu Łokietka w Zielonkach – wyniósł 3,1 mln zł i został pokryty w całości z budżetu gminy Zielonki.

 

Close Menu
 
13 kwietnia 2024
Skip to content