Skip to main content
search
Aktualności

Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej – prace w toku

By 27 lipca 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 lipca 2018 przez admin

termo1Trwają prace związane z termomodernizacją trzech budynków użyteczności publicznej w gminie Zielonki, są to szkoły w: Woli Zachariaszowskiej, Owczarach oraz przedszkole w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach. Dzięki termomodernizacji i ogniwom fotowoltaicznym, które montowane są na budynkach, poprawi się efektywność energetyczna budynków oraz obniży się ilość emitowanego CO2 i pyłów do atmosfery.

W szkole w Woli Zachariaszowskiej zostały ocieplone ściany fundamentowe, ściany zewnętrzne oraz strop nad salą gimnastyczną. Na całym budynku położono tynk elewacyjny. Zamontowano także ogniwa fotowoltaiczne. Na przełomie sierpnia i września zostaną zainstalowane nowe piece gazowe oraz ocieplony zostanie strop nad resztą szkoły. Przewidywany termin zakończenia prac to wrzesień.
W szkole podstawowej w Owczarach już ocieplono fundamenty i zamontowano ogniwa fotowoltaiczne. Trwają prace związane z ociepleniem ścian. W sierpniu planowana jest wymiana stolarki okiennej, oraz instalacji c.o.  Prace mają zakończyć się we wrześniu.
W przedszkolu w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach zostały wymienione wszystkie okna, instalacja grzewcza, ocieplono ściany budynku oraz zamontowano ogniwa fotowoltaiczne. Do dokończenia pozostaje wykończenie ścian fundamentowych, ocieplenie strop oraz położenie koloru na budynku. Przewidywany termin zakończenia termomodernizacji to październik.
Umowa na zadanie: „Termomodernizacja 6 obiektów użyteczności publicznej w Gminie Zielonki – część 2 – budynek szkoły w Woli Zachariaszowskiej i budynek szkoły w Owczarach” opiewa na kwotę 2 245 980 zł brutto i realizuje je Firma Projektowo-Budowlana „Włodarz” z Gruszowa. Natomiast „Termomodernizacja 6 obiektów użyteczności publicznej w Gminie Zielonki – część 3 – budynek Przedszkole w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach” kosztować będzie 918 367,19 zł brutto, a inwestycję prowadzi Firma Handlowo-Usługowa „GENERALBUD 2” z Dobczyc.
Inwestycje wykonywane są w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w gminie Zielonki” z dofinansowaniem ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne dla Aglomeracji Krakowskiej).

Projekt pn. ,,Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Gminie Zielonki” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

KB

Więcej zdjęć: tu.

termo2

termo3

termo4

tablica

Close Menu
 
18 czerwca 2024
Skip to content