Skip to main content
search
Aktualności

To do mnie wróci – tu gdzie mieszkam płacę PIT!

By 16 stycznia 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 16 stycznia 2015 przez admin

plakat Pit

 

Pieniądze z podatku dochodowego od osób fizycznych trafiają w blisko 40 proc. do budżetu tej gminy, w której jesteśmy zameldowani lub wskażemy jako miejsce zamieszkania. Liczba osób zamieszkujących, ale nie zameldowanych na terenie naszej gminy szacowana jest na kilka tysięcy. Jeśli osoby te w swoim formularzu PIT jako swoje miejsce zamieszkania podałyby gminę Zielonki, to w prosty sposób przełożyłoby się na 4 – 5 milionów zł dodatkowych dochodów rocznie  w budżecie na modernizację i rozbudowę bazy oświatowej, budowę i remonty dróg oraz chodników, sieci kanalizacyjnej, jak również powstanie nowych miejsc do rekreacji – placów zabaw i boisk. Zachęcamy zatem – jeżeli  gmina Zielonki jest miejscem Państwa zamieszkania wpiszcie to w formularz PIT!

 

Jak to zrobić? Przy rozliczaniu się z podatku dochodowego od dochodów osobistych wystarczy złożyć osobiście lub przesłać przez internet formularz PIT do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca, w którym mieszkamy i w odpowiedniej rubryce podać aktualny adres zamieszkania. W każdej chwili można również zaktualizować formularz ZAP-3 (zgłoszenie aktualizacyjne dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej) i przekazać go do tego urzędu.
Przypominamy, że właściwe zeznanie podatkowe (PIT –36, PIT –37, itd.) za rok 2014 należy złożyć nie później niż do 30 kwietnia 2015 r.; a właściwym dla gminy Zielonki jest Drugi Urząd Skarbowy w Krakowie przy ul. Krowoderskich Zuchów 2.

 

plakat Pit

Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content