Skip to main content
search
Drogi i Komunikacja

Trasa Wolbromska: utrudnienia na Glogera w Krakowie od 19.07.2023 r.

By 13 lipca 202325 lipca, 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 25 lipca 2023 przez TJ

Jak informuje wykonawca budowy Trasy Wolbromskiej – zachodniej obwodnicy Zielonek, od 19 lipca od godz. 6.00 zajęty, na potrzeby robót budowlanych, zostanie fragment jednego z pasów ruchu ul. Glogera w Krakowie przy granicy z gminą Zielonki. Na tym odcinku zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

W tym etapie prac z ruchu wyłączony będzie pas po stronie wschodniej (wyjazd z Krakowa) na odcinku kilkudziesięciu metrów do granicy z gminą Zielonki. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. W tym rejonie zostanie wprowadzone sterowanie ruchem – w ciągu dnia ręczne, nocą za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Ruch pieszy odbywać się będzie po stronie zachodniej ul. Glogera. Przy wjeździe do Krakowa zostanie wyznaczone tymczasowe przejście dla pieszych. W stronę Zielonek zostaną również przesunięte tymczasowe przystanki autobusowe.

Przystanek Glogera Granica Miasta 02 zostanie przeniesiony do tymczasowej lokalizacji (przesunięty ok. 70 m do przodu). Przystanek Glogera Granica Miasta 01 zostanie zawieszony.

Wykonawca planuje zakończyć roboty związane z rozbudową ul. Glogera do końca wakacji.

Informacja ze strony internetowej Magicznego Krakowa.

 


Sprawdź pozostałe artykuły z kategorii Drogi i Komunikacja

Close Menu
 
23 maja 2024
Skip to content