Skip to main content
search
Aktualności

Trojanowickie piknikowanie

By 14 lipca 202227 września, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 27 września 2022 przez KB

” Tradycyjnie z historią w tle” pod takim hasłem odbył się 3 lipca piknik w Trojanowicach. Organizatorzy czyli Ochotnicza Straż Pożarna w Trojanowicach zadbali,  by każdy znalazł coś interesującego dla siebie.

Ciekawy program artystyczny rozpoczął się od występu dzieci z Przedszkola Zielone Nutki w Trojanowicach. Około 70 maluchów wraz z nauczycielami i panią Anią przygotowało występy wokalno-taneczne. Po nich wystąpiły dzieci z zajęć baletowych, zespół Czerwone Korale oraz zespół Folklove. Wszystkie zespoły działają przy Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Zaprezentowała się również Orkiestra Dęta Korzkiew pod batutą Michała Kwiatkowskiego. Supportem przed występem gościa specjalnego był występ Koła Regionalnego Tradycja z Trojanowic z repertuarem biesiadno-rozrywkowym.

Gwiazdą wydarzenia był Mateusz Mijal –  wokalista, muzyk, kompozytor. urodzony w Jaśle, ale od niedawna mieszkaniec gminy Zielonki. Imprezie towarzyszył obficie zaopatrzony grill zorganizowany przez OSP Trojanowice, bufet ze słodkimi przekąskami i pajdą chleba ze smalcem Koła Regionalnego Tradycja z Trojanowic. Nie zabrakło również bezpłatnych atrakcji dla dzieci, takich jak eurobugee, ścianka wspinaczkowa, byk rodeo oraz wieczorny lot balonem. Impreza odbyła się przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i gminy Zielonki. Dmuchana zjeżdżalnia, warsztaty malowania koszulek i animacje zostały zorganizowane w ramach projektu „Pod dobrymi skrzydłami” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach. Imprezie towarzyszyła kampania edukacyjno- informacyjna pt. “Kocham- rozmawiam. Nie biję!” promująca metody wychowawcze bez przemocy – projekt współfinansowany z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Imprezę zakończyła wspólna biesiada i integracja.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach, gmina Zielonki, Koło Regionalne Tradycja z Trojanowic oraz Sołectwo Trojanowice.

Magdalena Lech

Galeria zdjęć z pikniku.

Opisujemy: zdjęcia z trojanowickiego pikniku, występy grup na scenie.

 

 

Close Menu
 
25 lipca 2024
Skip to content