Skip to main content
search
Aktualności

Trzeci Oddech Kaczuchy na Osiedlu Łokietka

By 13 marca 202421 marca, 2024No Comments

Ostatnia aktualizacja 21 marca 2024 przez Marek Skiba

6 marca w budynku sołeckim Osiedla Łokietka odbył się koncert grupy Trzeci Oddech Kaczuchy.

Zespół piosenki kabaretowej powstał w 1981 roku w Olsztynie i początkowo w jego skład wchodzili Andrzej Janeczko, Maja Piwońska i Zbigniew Rojek. Ten ostatni odszedł ze składu rok później. Grupa swój największy sukces osiągnęła w 1981 roku podczas XIX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za interpretację piosenki o okularnikach Agnieszki Osieckiej i Jarosława Abramowa oraz wykonanie utworu własnego o tytule „Kombajnista”.

Publiczność powitał Krzysztof Olawski, który prowadził całe wydarzenie, jak również przygotował dla artystów niespodziankę – oprawę graficzną ich piosenek oraz specjale powitanie wideo. W tym momencie na ekranie pojawił się inny laureat nagrody Grand Prix Festiwalu Piosenki Studenckiej, znany artysta kabaretowy Krzysztof Piasecki i to on właśnie zapowiedział koncert Trzeciego Oddechu Kaczuchy w Zielonkach.

Podczas występu zespół bawił zarówno piosenkami, jak i anegdotami wszystkich gości, którzy do ostatniego miejsca zapełnili salę. Przy niektórych przebojach publiczność śpiewała wspólnie z artystami. Nie zabrakło takich przebojów jak „Pytania syna poety”, „Nie umieraj nam inteligencjo”, „Życie jest”, czy wspominanego już „Kombajnisty”. Andrzej Janeczko pochwalił się, że jest  samorządowcem w gminie Stryków pod Łodzią, gdzie pełni funkcje sołtysa.

Po koncercie głos zabrał Mirosław Golanko, przewodniczący rady gminy Zielonki. – Dziękujemy za ten wspaniały koncert. Mam nadzieję, że to dopiero pierwsze nasze spotkanie w Zielonkach i uda się spotkać jeszcze nie raz. Następnie na ręce Andrzeja Janeczki i Mai Piwońskiej przekazane zostały symboliczne upominki, przygotowane na ten cel przez Krzysztofa Olawskiego. Można było także zakupić książkę „Trzeci Oddech Kaczuchy” oraz otrzymać pamiątkowy wpis.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Close Menu
 
14 lipca 2024
Skip to content