Skip to main content
search
Aktualności

Tu mieszkam, tu płacę PIT, tu zyskam nowe inwestycje

By 23 marca 2016No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 23 marca 2016 przez admin

plakat PiT 2016 aa malyZachęcamy – jeżeli  gmina Zielonki jest miejscem Państwa zamieszkania wpiszcie to w formularz PIT! Pieniądze z podatku dochodowego od osób fizycznych trafiają w blisko 40 proc. do budżetu gminy, w której jesteśmy zameldowani lub wskażemy jako miejsce zamieszkania. Liczba osób zamieszkujących, ale nie zameldowanych na terenie naszej gminy szacowana jest na kilka tysięcy. Jeśli osoby te w swoim formularzu PIT jako miejsce zamieszkania podawałyby gminę Zielonki, to w prosty sposób przełożyłoby się na 4 – 5 milionów zł dodatkowych dochodów rocznie  w budżecie na modernizację i rozbudowę bazy oświatowej, budowę i remonty dróg oraz chodników, sieci kanalizacyjnej, jak również powstanie nowych miejsc do rekreacji – placów zabaw i boisk.

Jak to zrobić? Przy rozliczaniu się z podatku dochodowego od dochodów osobistych wystarczy złożyć osobiście lub przesłać przez internet formularz PIT do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca, w którym mieszkamy i w odpowiedniej rubryce podać aktualny adres zamieszkania. W każdej chwili można również zaktualizować formularz ZAP-3 (zgłoszenie aktualizacyjne dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej) i przekazać go do tego urzędu.
Przypominamy, że właściwe zeznanie podatkowe (PIT –36, PIT –37, itd.) za rok 2015 należy złożyć nie później niż do 30 kwietnia 2016 r.; a właściwym dla gminy Zielonki jest Drugi Urząd Skarbowy w Krakowie przy ul. Krowoderskich Zuchów 2.

 

plakat PiT 2016 aa maly

 

 

Najważniejsze inwestycje 2015 roku:

 

 

Inwestycje drogowe: przebudowa dróg, budowa chodników: 3,3 mln zł

 

Budowa dróg i chodników

 

Budowa dróg i chodników 2

 

Kanalizacja i wodociągi: prawie 16 mln zł

 

Kanalizacja

 

Wodociągi

 

Inwestycje strażackie: ponad 2 mln zł

 

DSCN9643

 

garaż

 

Inwestycje sportowe i rekreacyjne: boiska i siłownie: 430 tys. zł

 

Dziekanowice.MP4.Still003

 

nowe silownie os.Lokietka

 

P1040355 silownia TS Wegrzce

 

 

Close Menu
 
25 lutego 2024
Skip to content