Skip to main content
search
AktualnościSzkoły Samorządowe

Unihokej sportem Woli Zachariaszowskiej

By 12 grudnia 2023No Comments
Print Friendly, PDF & Email

Ostatnia aktualizacja 12 grudnia 2023 przez Marek Skiba

Unihokej jest sportem drużynowym, którego początki określa się na lata 50. XX wieku. Jest to odmiana hokeja, w której gra odbywa się na parkiecie.

Od początku listopada szkoła w Woli Zachariaszowskiej żyła unihokejem. W pierwszym tygodniu odbył się gminny turniej w ramach Igrzysk dzieci i Igrzysk młodzieży szkolnej. Rywalizacja miała miejsce w kategoriach dziewczyn oraz chłopców.

Występy na etapie gminnym zakończone sukcesem szybko zaostrzyły apetyt na kolejne zwycięstwa – tym razem na poziomie powiatowym. Te miały miejsce w Świątnikach Górnych. Sukces gwarantował udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Pełna emocji walka zakończyła się najwyższym stopniem podium dla trzech naszych zespołów. Kolejna z drużyn zajęła trzecie miejsce.

Turniej na poziomie wojewódzkim zorganizowano w Nowym Targu. – Na turniejach wojewódzkich w Nowym Targu nie ma już słabych zespołów – mówi Krzysztof Lepiarczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Woli Zachariaszowskiej. — Grają tam zazwyczaj drużyny, trenujące unihokej w klubach sportowych — kontynuował.

Do unihokejowej elity małopolski, po kilku latach przerwy, dołączyli uczniowie z Woli Zachariaszowskiej. Dziewczyny w kategorii starszej oraz młodszej sprawnie przeszły fazę grupową. Doszły do półfinałów, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Starsi chłopcy w swojej kategorii zakończyli zawody na miejscu piątym.

Warto docenić tegoroczne osiągnięcia dziewczyn z klasy V i VI. Przychodzą one regularnie na treningi, co jest gwarantem podnoszenia swoich umiejętności. Rywalizacja w Nowym Targu z najlepszymi drużynami z Trzebini i Oświęcimia była bardzo wyrównana. O przegranej w tych meczach zaważyło mniejsze „ogranie” boiskowe.

Warto odnotować, że w ubiegłym roku szkolnym tylko jedna drużyna dziewcząt reprezentowała cały powiat krakowski w turnieju na szczeblu wojewódzkim. Wielkie gratulacje dla trenera Zbigniewa Skowrońskiego — nauczyciela Wychowania fizycznego oraz wszystkich uczniów startujących w rozgrywkach. Czekamy na kolejne sukcesy.

Red. MS

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.

Close Menu
 
21 lutego 2024
Skip to content