Skip to main content
search
AktualnościSzkoły Samorządowe

Unihokej sportem Woli Zachariaszowskiej

By 12 grudnia 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 grudnia 2023 przez Marek Skiba

Unihokej jest sportem drużynowym, którego początki określa się na lata 50. XX wieku. Jest to odmiana hokeja, w której gra odbywa się na parkiecie.

Od początku listopada szkoła w Woli Zachariaszowskiej żyła unihokejem. W pierwszym tygodniu odbył się gminny turniej w ramach Igrzysk dzieci i Igrzysk młodzieży szkolnej. Rywalizacja miała miejsce w kategoriach dziewczyn oraz chłopców.

Występy na etapie gminnym zakończone sukcesem szybko zaostrzyły apetyt na kolejne zwycięstwa – tym razem na poziomie powiatowym. Te miały miejsce w Świątnikach Górnych. Sukces gwarantował udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim. Pełna emocji walka zakończyła się najwyższym stopniem podium dla trzech naszych zespołów. Kolejna z drużyn zajęła trzecie miejsce.

Turniej na poziomie wojewódzkim zorganizowano w Nowym Targu. – Na turniejach wojewódzkich w Nowym Targu nie ma już słabych zespołów – mówi Krzysztof Lepiarczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Piłsudskiego w Woli Zachariaszowskiej. — Grają tam zazwyczaj drużyny, trenujące unihokej w klubach sportowych — kontynuował.

Do unihokejowej elity małopolski, po kilku latach przerwy, dołączyli uczniowie z Woli Zachariaszowskiej. Dziewczyny w kategorii starszej oraz młodszej sprawnie przeszły fazę grupową. Doszły do półfinałów, ostatecznie zajmując czwarte miejsce. Starsi chłopcy w swojej kategorii zakończyli zawody na miejscu piątym.

Warto docenić tegoroczne osiągnięcia dziewczyn z klasy V i VI. Przychodzą one regularnie na treningi, co jest gwarantem podnoszenia swoich umiejętności. Rywalizacja w Nowym Targu z najlepszymi drużynami z Trzebini i Oświęcimia była bardzo wyrównana. O przegranej w tych meczach zaważyło mniejsze „ogranie” boiskowe.

Warto odnotować, że w ubiegłym roku szkolnym tylko jedna drużyna dziewcząt reprezentowała cały powiat krakowski w turnieju na szczeblu wojewódzkim. Wielkie gratulacje dla trenera Zbigniewa Skowrońskiego — nauczyciela Wychowania fizycznego oraz wszystkich uczniów startujących w rozgrywkach. Czekamy na kolejne sukcesy.

Red. MS

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content