Skip to main content
search
Drogi i Komunikacja

Utrudnienia drogowe oraz zmiany w organizacji ruchu dla linii autobusowej nr 267 w związku z remontem drogi powiatowej nr 2133K od 31 marca 2021 r.

By 26 marca 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 26 marca 2021 przez admin

roboty drogowezmniZarząd Transportu Publicznego w Krakowie poinformował, iż w związku z remontem drogi powiatowej nr 2133 K w miejscowościach Maszyce, Smardzowice, Cianowice (Małe), Niebyła, Świńczów od 31 marca 2021 r. (środa) wystąpią utrudnienia dla linii 267 na odcinku od przystanku „Grębynice Mogiełki” do pętli autobusowej „Smardzowice Remiza”. Prace rozpoczną się w rejonie pętli autobusowej w Smardzowicach od remontu chodnika,  modernizacja obejmie też nawierzchnię jezdni, pobocza i perony przystankowe. Roboty będą prowadzone przy ruchu wahadłowym kierowanym ręcznie. Po ich zakończeniu, w godzinach popołudniowych przywracana będzie pełna przejezdność jezdni.

W kolejnych etapach przenoszone będą poszczególne przystanki na odcinku „Grębynice Mogiełki” – „Smardzowice Remiza”. Podczas prac związanych z remontem nawierzchni jezdni ze względu na prowadzenie robót na całej jej szerokości, konieczne będzie zamknięcie drogi dla ruchu, w związku z czym linia 267 będzie skrócona do Korzkwi. Do przystanku „Korzkiew Zamek” autobus będzie kursować po stałej trasie, następnie skręci w  ul. Podzamcze do parkingu przy szkole podstawowej w Korzkwi, gdzie funkcjonować będzie tymczasowa pętla autobusowa (wydzielone w tym celu miejsce to peron z wiatą wykorzystywany na codzień przez autobusy szkolne). Pierwsze prace związane z modernizacją nawierzchni jezdni planowane są ok. połowy maja. O dokładnych terminach i wprowadzanych zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco. 
Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest na koniec sierpnia 2021 r. 

Za utrudnienia przepraszamy.

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content