Skip to main content
search
Aktualności

Uwaga! Uszkodzenie gazociągu przy budowie Północnej Obwodnicy Krakowa w Zielonkach

By 4 listopada 2021No Comments

Ostatnia aktualizacja 4 listopada 2021 przez admin

Powiat krakowski1124 listopada o godz. 11:58 przy budowie Północnej Obwodnicy Krakowa (S52) w Zielonkach, na granicy z Krakowem, doszło do uszkodzenia gazociągu. Ewakuowano pracowników budowy i mieszkańców trzech najbliżej położonych domów. Nikt nie ucierpiał.
W akcji uczestniczyły: OSP Zielonki- KSRG, które jako pierwsze przybyło na miejsce wypadku i wezwało wsparcie, oraz jednostki zawodowej straży: JRG5, JRG6 (odział chemiczny) i JRG7; akcją dowodził brygadier Jacek Kukuła, dowódca JRG5. Na miejsce dotarło też pogotowie gazowe.
– Uszkodzony został gazociąg wysokociśnieniowy, rura 350 – relacjonuje komendant gminny OSP w Zielonkach Jan Palimąka. – Było bardzo niebezpiecznie, bo uszkodzenie nastąpiło tuż pod linią wysokiego napięcia. Ewakuowaliśmy mieszkańców trzech najbliższych domów. Odcięto dopływ gazu.
Zagrożone były okolice ulic Na Popielówkę i Pękowickiej w Zielonkach. 

Z powodu awarii gazociągu autobusy aglomeracyjne linii nr 220 i 240 czasowo zostały skierowane na trasę objazdową przez ulice: Długopolską, Krakowskie Przedmieście i Ks. A.Zięby w Zielonkach.
O g. 14 trwały już prace naprawcze przy gazociągu. Po sprawdzeniu poziomu stężenia gazu w powietrzu pozwolono mieszkańcom na powrót do domów. OSP Zielonki powróciła do bazy. Ok. g. 14.30 autobusy wróciły na swoje trasy, ruch odbywa się wahadłowo pod nadzorem służb.
Zdjęcie: Powiat Krakowski 112

Close Menu
 
14 czerwca 2024
Skip to content