Skip to main content
search
Relacje

V Piknik Dworski w Korzkwi

By 28 czerwca 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 28 czerwca 2016 przez admin

03Występ Parafialnej Orkiestry Dętej Korzkiew pod batutą kapelmistrza Michała Kwiatkowskiego oraz wystrzały z hakownicy ogłosiły w niedzielne popołudnie wszem i wobec, że oto rozpoczął się V Piknik Dworski zorganizowany przez Stowarzyszenie Korzkiew. Organizatorzy przygotowali dla gości pikniku wiele atrakcji.

Występy grup rekonstrukcyjnych Krakowskiego Bractwa Grodzkiego oraz Kompanii Gryfitów przeniosły gości pikniku do czasów średniowiecza. Były potyczki rycerskie, inscenizacja bitwy o zamek, pokazy dawnych tańców, prezentacja rycerskiego uzbrojenia. Dzieci i dorośli wzięli udział w ciekawych warsztatach. Można było wcielić się w rolę średniowiecznego skryby i kaligrafować teksturą, nauczyć się wyplatania sznurków, jak to niegdyś robili pasamonicy, a także rozpoznawać rozmaite zioła  oraz poznać sekret dawnej sztuki wytwarzania pachnideł. Wielu wzięło udział w warsztatach łuczniczych, inni z zaciekawieniem podpatrywali kowala w jego rzemiośle. Krakowskie Bractwo Grodzkie zorganizowało nabór oraz szkolenie młodych adeptów straży zamkowej  oraz szkołę dworską z nauką tańca dla dziewcząt. Ukończenie nauk bractwo potwierdziło certyfikatem, że adept „zajęcia stosowne zaliczył i w czasie stosownym w poczet dworzan przyjęty zostać może”. Chrztem bojowym dla nowozaciężnych śmiałków był udział w inscenizacji bitwy o zamek kasztelana. Młodziaki dzielnie się spisały pomagając odeprzeć atak nieprzyjaciela. Wśród uczestników warsztatów rozlosowano nagrody ufundowane przez firmę Orange, która również zapewniła dzieciom odblaski.

Do nabycia były zdrowe, tłoczone na zimno soki owocowe z dodatkiem świeżych ziół, można było zakupić także pyszne wypieki, przygotowane przez Panie z koła Korzkiew oraz gorące posiłki serwowane przez Zajazd Polesie z Januszowic. Stylistki fryzur z pracowni Artre zadbały o włosy piknikowiczów. Prawdziwym hitem wśród dziewcząt okazały się kolorowe pasemka. Organizatorzy, aby dokończyć remont kapliczki korzkiewskiej rozpoczęty przed rokiem, prowadzili kwestę na ten cel.

Gmina Zielonki wsparła organizację imprezy ze środków budżetowych.
KŁK

Więcej zdjęć w albumie:

01
02
04
07
09
10
06
05
Close Menu
 
22 czerwca 2024
Skip to content