Skip to main content
search
Relacje

VII Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej w gminie Zielonki

By 3 marca 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 3 marca 2016 przez admin

DSC057352 marca w Zielonkach odbył się VII Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej.  Wzięli w nim udział gimnazjaliści-reprezentanci 4 szkół z gminy Zielonki: Zespołu Szkół w Bibicach, Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej, Zespołu Szkół w Korzkwi, Zespołu Szkół w Zielonkach. Turniej odbył się pod patronatem wójta gminy Zielonki, a organizatorem rozgrywek był Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół we współpracy z  Zespołem Szkół w Zielonkach.

W meczach turniejowych zagrały ze sobą 3 drużyny dziewcząt oraz 4 drużyny chłopców. Młodzież grała systemem kołowym czyli „każdy z każdym”.  W ten sposób każda drużyna dziewczęca rozegrała po 2 mecze, a drużyna chłopców po 3. Każde spotkanie prowadzone było do 2 wygranych setów, a każdy set do 15 punktów. Sędzią turnieju był Marcin Bednarz z Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej.
Oto wyniki klasyfikacji końcowej:
Dziewczęta:

I miejsce: Gimnazjum w Bibicach;
II miejsce: Gimnazjum w Korzkwi;
III miejsce: Gimnazjum w Zielonkach.
Chłopcy:

I miejsce: Gimnazjum w Korzkwi;
II miejsce: Gimnazjum w Woli Zachariaszowskiej;
III miejsce: Gimnazjum w Zielonkach;
IV miejsce: Gimnazjum w Bibicach.

Anna Soblik-Milcz, kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno–Administracyjnego Szkół   wraz z dyrektorami szkół startujących w turnieju wręczyły zwycięskim drużynom dyplomy, statuetki oraz nagrody. Były nimi piłki do gry w siatkówkę.  Ponadto wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe upominki.
Sędziuję od 6 lat w Małopolskim Związku Piłki Siatkowej. Widać duże zainteresowanie siatkówką, zwłaszcza wśród kobiet. Jest sporo drużyn żeńskich, a z roku na rok coraz wyższy poziom gry. Ten turniej był bardzo dobry, była silna rywalizacja między zespołami, a jednocześnie wszystko odbyło się w duchu fair play – komentował sędzia Marcin Bednarz.
Agnieszka Wypijewska-Kurek, nauczyciel WF-u w Zespole Szkół w Zielonkach podkreślała wychowawczy aspekt turnieju.

Każdy turniej to cenne doświadczenie, młodzież mobilizuje się  i co bardzo ważne, integruje się ze sobą. Nasza drużyna to uczniowie uczący się w różnych klasach, na co dzień nie grają w żadnej sekcji siatkarskiej, a wyszli na boisko i umieli zagrać razem. Takie turnieje uczą młodzież  jak  uczestniczyć w widowiskach sportowych.
KŁK

Więcej zdjęć tutaj:

 

DSC05516
DSC05527
DSC055251
DSC05615
DSC05790
DSC05856
DSC05930
DSC05922
DSC05925
DSC05927
Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content