Skip to main content
search
Aktualności

W dorosłość z widokiem na Tatry

By 2 sierpnia 2013No Comments

Ostatnia aktualizacja 2 sierpnia 2013 przez admin

Wzorem lat ubiegłych Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach organizuje wakacyjny wyjazd edukacyjno – integracyjny dla młodzieży z terenu gminy Zielonki. Wyruszają do Murzasichla już 4 lipca. Zakwalifikowało się 17 uczestników w wieku 15-25 lat.

 

{mosimage}
Wszyscy uczestnicy uczą się i startują w dorosłe życie. Pomoże im w tym możliwość kontaktu z psychologiem, warsztaty, dzięki którym poznają swoje słabe i mocne strony. Jest to już trzeci wyjazd, do którego kwalifikowani są wciąż nowi uczestnicy, koledzy tegorocznych letników pojechali w zeszłym roku do Żegiestowa k. Nowego Sącza, a wyjazd udał się pod każdym względem.
Tym razem w ramach pobytu planowana jest jedna wycieczka do Zakopanego, którą młodzież wybrała na spotkaniu rekrutacyjnym, a na miejscu w hotelu młodzież będzie miała do dyspozycji basen i siłownię. Każdego dnia kilka godzin poświęcą jednak na spotkania z psychologiem i doradcą zawodowym na treningach kompetencji społecznych i przygotowujących do wyboru drogi zawodowej.
Siedmiodniowy wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Czas na zmiany” oraz zgodnie z Programem Aktywności Lokalnej wprowadzonym uchwałą Rady Gminy Zielonki.
Udział w projekcie jest bezpłatny, uczestników wyłonili pracownicy socjalni i asystent rodziny spośród podopiecznych Ośrodka we współpracy z pedagogami szkolnymi.
Projekt „Czas na zmiany” realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, z Priorytetu VII Promocja Integracji Społecznej, Działanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
IO

 

Close Menu
 
15 lipca 2024
Skip to content