Skip to main content
search
Relacje

W drodze do dorosłości

By 30 lipca 2014No Comments

Ostatnia aktualizacja 30 lipca 2014 przez admin

gops

28 lipca na siedmiodniowy wyjazd edukacyjno-integracyjny wyjechało 16 uczestników z gminy Zielonki biorących udział w projekcie „Czas na zmiany”. Najmłodsi mają 15 lat, ale są też osoby pełnoletnie. Wszystkie się uczą i startują w dorosłe życie. Wyjazd do Poronina zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonkach przy wsparciu środków z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

W skład grupy weszło 11 dziewcząt i 5 chłopców . Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu systemowego „ Czas na zmiany” oraz zgodnie z Programem Aktywności Lokalnej wprowadzonym uchwałą Rady Gminy Zielonki.
W trakcie wyjazdu zostaną przeprowadzone zajęcia integracyjne, profilaktyka uzależnień, zajęcia z aktywności i liderowania z doradcą zawodowym, psychologiem i pedagogiem.
Jest to już czwarty wyjazd, do którego kwalifikowani są wciąż nowi uczestnicy z terenu gminy Zielonki. Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnicy zostali wyłonieni przez pracowników socjalnych i asystenta rodziny spośród osób znajdujących się w ewidencji tut. Ośrodka. Kontynuacją wyjazdu będą planowane we wrześniu zajęcia profilaktyczo– edukacyjne w Ojcowie.

GOPS Zielonki

 

Close Menu
 
25 czerwca 2024
Skip to content