Skip to main content
search
Aktualności

W świątecznym nastroju w Kole Seniora w Węgrzcach

By 17 grudnia 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 17 grudnia 2018 przez admin

DSC05310Już niedługo wielu z nas w swoich domach podzieli się opłatkiem – w wigilię Bożego Narodzenia. W świątecznym czasie jest to też zwyczaj we wspólnotach, które tworzą mieszkańcy. I tak Koło Seniora z Węgrzc spotkało się na dorocznym opłatku 15 grudnia. Seniorzy kolędowali wraz z gośćmi i planowali kolejne związane z Bożym Narodzeniem wydarzenia w Węgrzcach.

Ksiądz proboszcz Wojciech Warzecha zapalił świecę i odczytał fragment Ewangelii dotyczący Narodzenia Dzieciątka Jezus, po czym uczestnicy połamali się opłatkiem i wymienili najlepszymi życzeniami. Chwilą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłej skarbniczki koła Barbary Matejskiej.
Przewodnicząca Koła Seniora w Węgrzcach Zofia Kot, radna gminy Zielonki, przygotowała wraz z koleżankami Krystyną Ulrik i Zofią Megiel piękne strofy poetyckie o Bożym Narodzeniu. Wzruszeń dostarczyła również węgrzecka poetka Zofia Daszkiewicz recytując wiersze ze swoich tomików.
Wśród gości byli także Marek Płachta, dyrektor CKPiR w Zielonkach; radna gminy Zielonki Marzena Gadzik-Wójcik, która obdarowała seniorów owocami; radna gminy Renata Kosno; sołtys Węgrzc i radna gminy Magdalena Listoś rozdała obecnym bombki do powieszenia następnego dnia wspólnie na  choince przy rondzie w centrum Węgrzc; kolędować z seniorami przybył Mariusz Zieliński, dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach; obecna była przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego Janina Franczak, niegdyś mieszkanka Węgrzc; Gminną Radę Seniorów reprezentowała Zofia Kupiec-Czaplak. Ksiądz wikariusz Dariusz Chromy został obdarowany z okazji swoich imienin przez seniorów, a piękną mowę z życzeniami wygłosił Marian Jeleń. Za pomoc w organizacji przedsięwzięcia podziękowano paniom z Koła Gospodyń Wiejskich na czele z przewodniczącą Lucyną Jaskółką, gdyż spotkanie wigilijne Koło Seniora przygotowało wspólnie z KGW.
Już drugi raz dla seniorów wystąpił zespół wokalny działający przy Centrum Aktywności Seniorów Uskrzydlona Wieczysta w Krakowie. Członkowie zespołu po występie złożonym z kolęd i wzruszającej poezji rozdali śpiewniki, by kontynuować wspólne kolędowanie.
Hitem kulinarnym spotkania były pyszne pierogi z wędzoną śliwką kalifornijską, które podobno robi się bardzo prosto – nadziewając pierogi suszonymi śliwkami kalifornijskimi.
Ksiądz proboszcz opowiedział o przygotowaniach do Orszaku Trzech Króli 6 stycznia z udziałem trzech parafii z gminy Zielonki: Zielonek, Bibic i Węgrzc, który w tym roku swój finał będzie miał w Węgrzcach. Zapraszał seniorów do udziału i założenia czerwonych barw. – Każdy zostanie ukoronowany – zapowiedział ksiądz proboszcz.
IO

Więcej zdjęć: tutaj

DSC05286
DSC05295
DSC05306
DSC05334
DSC05358
DSC05388
Close Menu
 
17 czerwca 2024
Skip to content