Skip to main content
search
Aktualności

„W zdrowym ciele zdrowy duch”, czyli trzy sołectwa na sportowo

By 12 września 2018No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 września 2018 przez admin

DSCN3051

8 września w Garlicy Duchownej minął szczególnie aktywnie. Mieszkańcy trzech sołectw: Garliczki, Garlicy Duchownej i Woli Zachariaszowskiej spotkali się na trzecim pikniku integracyjnym, tym razem sportowym pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.  

Podczas powitania gości koordynator projektu Jarosław Raźny, członek rady sołeckiej  wręczył sołtysowi Garlicy Duchownej Arturowi Nogieciowi lornetkę, która – jak żartobliwie stwierdził – ma służyć doglądaniu porządku w sołectwie. Najbardziej ekscytującym punktem programu były konkurencje sportowe między przedstawicielami sołectw. Po rozgrzewce z instruktorką zumby, która poprowadziła później także zajęcia taneczne dla dzieci, panowie w pięcioosobowych drużynach zmagali się w przeciąganiu liny, biegach zręcznościowych z paletką w ręku oraz skokach w workach. Rywalizacja była zacięta, doping ze strony piknikowych gości również zachęcał do walki. W dwóch konkurencjach triumfowała Garlica Duchowna, a w ostatniej Garliczka wywalczyła remis z Garlicą Duchowną. Sołectwa starły się także w dwudziestominutowych meczach piłki nożnej, sędziowanych przez profesjonalnego sędziego Zbigniewa Marszałka. Ostatecznie puchar otrzymała drużyna z Garliczki. Atmosfera była pełna pozytywnego współzawodnictwa i energii, również dzięki temu, że imprezę prowadziła Magda Lech z Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach. Pogoda dopisywała, a goście bawili się przednio.
Wśród stoisk z przepysznym jedzeniem ukryto również kącik z quizem sportowym. Za poprawne udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytanie otrzymywało się nagrodę. Można było otrzymać upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski, gminę Zielonki oraz Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji. Zaraz obok miejsce zajął minisklepik z ręcznie wykonaną biżuterią. Na pikniku raczono się ciastami (a rodzajów było mnóstwo!), pierogami, mięsem z grilla, frytkami i bigosem. Był również „Żurek Sołtysa”.
Impreza w Garlicy Duchownej to był prawdziwy raj dla najmłodszych. Animatorki, a także harcerze, zapewnili im mnóstwo atrakcji – malowanie twarzy, kącik fryzjerski, gry i konkursy sportowe. Dzieci bawiły się na placu zabaw, skakały na dmuchanym zamku, tańczyły zumbę i miały mnóstwo frajdy przy walkach sumo.
W sobotnim pikniku wziął udział wójt gminy Zielonki Bogusław Król. Zawitali także: wiceprzewodniczący Rady Gminy Mirosław Golanko, radny gminy Wojciech Basta, sołtys Woli Zachariaszowskiej Artur Kwiecień, sołtys Garliczki Marta Żylska, sołtys Garlicy Duchownej Artur Nogieć, sołtys Grębynic Adam Duliński, sołtys Bibic Tadeusz Łysek, prezes OSP Wola Zachariaszowska Adam Krokosz oraz proboszcz parafii w Woli Zachariaszowskiej ksiądz Michał Kowalski.
Kiedy słońce schyliło się ku horyzontowi swój popis rozpoczął zespół Sensi, a na parkiecie zaczęły pojawiać się pierwsze pary. Uczestnicy pikniku bawili się do późnych godzin.
Sołtys Garlicy Duchownej Artur Nogieć serdecznie dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.
Marcelina Majewska

Więcej zdjeć: tutaj.

DSCN2928

DSCN3108

DSCN3181

DSCN3260

 

Close Menu
 
24 kwietnia 2024
Skip to content