Skip to main content
search
Aktualności

W Zielonkach uczniowie ćwiczyli z Moniką Pyrek

By 19 października 2023No Comments

Ostatnia aktualizacja 19 października 2023 przez TN

18 października w hali sportowej w Zielonkach miała miejsce wyjątkowa lekcja WF-u. Poprowadziła ją czterokrotna olimpijka i wicemistrzyni świata w skoku o tyczce Monika Pyrek, która pojawiła się w Zielonkach wraz ze swoim zespołem. W zajęciach wzięła udział: Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach, która była współorganizatorem wydarzenia, Szkoła Podstawowa im. J. Piłsudskiego w Woli Zachariaszowskiej oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zielonkach.

— Próbujemy dzieciakom pokazać, że sport to przede wszystkim świetna zabawa. Hasło naszych lekcji to „zostań mistrzem radości” i właśnie to jest ten główny cel — podkreślała pomysłodawczyni i koordynatorka akcji — Monika Pyrek. — Używamy różnych symulatorów sportowych i urządzeń interaktywnych, które są tak skonstruowane, że trzeba na nich wykonywać podstawowe formy ruchowe jak strzał na bramkę, bieg na 30 metrów czy wspinanie na ściankę — dodawała.

Wśród konkurencji, z którymi musieli się zmierzyć młodzi uczestnicy, były także te zawierające elementy koszykówki, piłki nożnej, kolarstwa, wioślarstwa, a nawet narciarstwa. Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają do sportu, mówi Tomasz Salamończyk, który podczas zajęć szkolił uczestników z wirtualnej jazdy na nartach. — Cyfryzacja nie musi prowadzić do ograniczania naszego ruchu, ale może wręcz w nim pomagać. Tu można sobie pojeździć na nartach bez wychodzenia z domu. Na sali mamy teraz mnóstwo innych urządzeń, takich jak ścianka wspinaczkowa, rowery i wiosła. Te urządzenia można połączyć z internetem i rywalizować z ludźmi z całego świata. — podsumował.

Celem lekcji było wypromowanie prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu, podniesienie świadomości uczestników projektu dotyczącej związku pomiędzy aktywnym trybem życia a zachowaniem zdrowia i sprawności fizycznej na każdym etapie życia oraz odwrócenie panującej wśród uczniów tendencji do biernego uczestnictwa w sporcie i zachęcenie ich do aktywnego uprawiania sportu.

TN

 

Poniżej publikujemy zdjęcia z lekcji WF-u z Moniką Pyrek:

Close Menu
 
25 maja 2024
Skip to content