Skip to main content
search
Relacje

Warcabowe potyczki

By 6 marca 2015No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 marca 2015 przez admin

warcaby1

4 marca w Centrum Integracji Społecznej odbył się szósty Międzyszkolny Turniej Warcabowy gminy Zielonki. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 53 zawodników podzielonych na dwie grupy wiekowe. W kategorii dzieci 5-6 letnich zwyciężyła Weronika Skrzypek, a najlepszy w klasach I-III okazał się Aleksander Łudzik.

Uczniowie z pięciu szkół w gminie Zielonki oraz dwóch samorządowych przedszkoli biorą udział w bezpłatnych zajęciach, podczas których uczą się grać i doskonalić w szachy i warcaby. Zdobyte umiejętności mogą sprawdzić podczas organizowanego corocznie turnieju, którego organizatorem jest Gminny Zespół Ekonomiczno- Administracyjny Szkół w Zielonkach we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym.
Udanej, sportowej rywalizacji – życzył wójt gminy Zielonki Bogusław Król wszystkim zawodnikom. Niektórzy na turnieju znaleźli się po raz pierwszy, dla innych były to kolejne zawody, ale wszystkim zależało na osiągnięciu jak najlepszego wyniku.
Wśród was znajdą się ci, którzy zajmą pierwsze miejsce jak i kolejne, tak jak w każdym turnieju. Życzę wam przyjemnej gry i dobrej zabawy – mówił Jan Kusina, prezes zarządu Małopolskiego Związku Szachowego.
Po krótkim omówieniu przez sędziego Mariusza Stanaszka zasad i przebiegu rozgrywek zaczęto grę pełną emocji i sportowej rywalizacji.
W kategorii zawodników 5-6 letnich dwa pierwsze miejsca zajęły reprezentantki Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach, a dwa kolejne przedstawiciele Przedszkola Samorządowego w Zielonkach. Oto wyniki: I miejsce Weronika Skrzypek, II miejsce Anna Kursa, III miejsce Jakub Krzyworzeka, a IV miejsce Bartosz Kocyła.
W kategorii klas I-III zwyciężył Aleksander Łudzik, II miejsce zajął Maciej Pazur, III miejsce Maksymilian Gumula, a IV miejsce Anna Łukasik. Wszyscy zawodnicy są uczniami Szkoły Podstawowej w Zielonkach.
Zwycięzcy turnieju zostali nagrodzeni dyplomami, statuetkami i grami planszowymi, a wszyscy uczestnicy otrzymali książkę pt. „Przygody gąski Zielonki” autorstwa Adama Szafrańca wraz z gąską-maskotką.
KB

Więcej zdjeć: TUTAJ.

warcaby2

warcaby3

warcaby4

warcaby5

 

Close Menu
 
20 maja 2024
Skip to content