Skip to main content
search
Aktualności

Węgrzecka gra terenowa „Historia i Sztuka”

By 3 czerwca 20226 czerwca, 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 6 czerwca 2022 przez IO

Po Węgrzcach można już spacerować trasą nowego, trzeciego już w naszej gminie, questu – gry terenowej pt. „Historia i Sztuka”, 31 maja miała miejsce jego inauguracja. Spacerując po miejscowości możemy odkryć wiele ciekawostek np. o sławnym mieszkańcu Stanisławie Wyspiańskim, który mieszkał w Węgrzcach przez ostatnie miesiące życia.

Quest jest inicjatywą Koła Seniora z Węgrzc. Opowiada też o wydarzeniach, ciekawych miejscach i ludziach związanych z Węgrzcami. Start questu znajduje się Starej Kuźni, ul. C1nr 4, w Węgrzcach. Dalej należy wędrować według wskazówek zawartych w ulotce gry, przy okazji rozwiązując ciekawe zagadki. Rozwiązanie zagadek pozwoli na ułożenie hasła. Dla wytrwałych, którzy ułożą prawidłowo hasło, czeka niespodzianka – skarb, ukryty gdzieś na terenie Węgrzc. Spacer trwa ok. 2 godz.

Twórcami questu są: Zofia Kot, Jan Chodziński, Barbara Boryczko, Barbara Grabowska, Mirosław Grela, Lucyna Jaskółka, Barbara Kawa, Ewa Krawczyk, Antonina Krawiec, Zofia Kupiec-Czaplak i Krystyna Urlik.

Na inaugurację questu przewodnicząca Koła Seniora w Węgrzcach Zofia Kot zaprosiła koleżanki z Klubu 60+ działającego pod skrzydłami Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach.

Osoby zainteresowane grą terenową w Węgrzcach proszone są o kontakt pod adresem e-mail: zofia.kot@zielonki.pl.
Przypomnijmy, że w Węgrzcach w 2017 r. wytyczono też Szlak Stanisława Wyspiańskiego o dł. 3,6 km – informację o nim znajdziecie na tablicach w miejscowości.

Katarzyna Żak

Zdjęcia przedstawiają uczestników inauguracji questu “Historia i Sztuka” w Węgrzcach.

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content