Skip to main content
search
Aktualności

Węgrzeckie pożegnanie lata 2022

By 13 września 2022No Comments

Ostatnia aktualizacja 13 września 2022 przez KB

Moc atrakcji czekała na uczestników pikniku w Węgrzcach, zorganizowanego już po raz czwarty na terenach TS Węgrzce. Imprezę, która odbyła się 10 września przygotował zespół rady sołeckiej Węgrzc pod przewodnictwem sołtys Magdaleny Listoś we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich, Kołem Seniora w Węgrzcach oraz OSP Węgrzce. Były występy przedszkolaków, pokazy taneczne, capoeiry, akrobacji i karate. Przygotowano m.in. specjalne strefy: przedszkolaka, zdrowia i gastronomiczną.

Tuż po oficjalnym otwarciu na scenie wystąpiły przedszkolaki z grupy VI z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach oraz dzieci z Przedszkola “Kubisiowy Ogród”. Publiczność tłumnie zebrana pod sceną oklaskami wspierała najmłodszych artystów. Swoje umiejętności zaprezentowały uczestniczki zajęć tanecznych z Ekoland. Były też    prezentacje capoeiry i modern jazzu. Emocji dostarczył pokaz karate w wykonaniu adeptów z Klubu Mistrzostwa Karate Kyokushinkai. Publiczność chętnie brała udział w zumbie, a po raz pierwszy na pikniku podniebne akrobacje na szarfach zaprezentowały gimnastyczki z grupy Gota B.

W tym roku jubileusz 55-lecia obchodziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Węgrzcach. Przewodnicząca koła Lucyna Jaskółka przybliżyła historię jego powstania, życzyła sukcesów i kontynuowania tradycji przez niedawno powstałe KGW „Przyjaciele Węgrzc”.

Podziękowania otrzymała także Jolanta Madejska, dyrektor Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Węgrzcach. Za długoletnią pracę i zaangażowanie w dobro mieszkańców  dziękowali wójt gminy Zielonki Bogusław Król oraz przewodniczący Rady Gminy Zielonki Mirosław Golanko. Podziękowania i dyplomy otrzymali także strażacy OSP Węgrzce obchodzący w tym roku 100-lecie działalności.

Krótka ulewa nie zraziła uczestników pikniku, dla których przygotowano szereg atrakcji. Dzieci mogły brać udział w różnorodnych warsztatach plastycznych – tworzenia ozdób, lampionów, malowania. Dużo radości sprawiła zabawa w pianie, na dmuchanym zamku i gladiatorze. Od rana na małym boisku rozgrywano zawody w psich dyscyplinach organizowane przez Klub Krak Agility Team.

Pyszne ciasta i chleb ze smalcem przygotowały panie z KGW z Węgrzc i Koło Seniora. Tuż obok skosztować można było przysmaków przygotowanych przez KGW „Przyjaciele Węgrzc” oraz restaurację Massimo Garden.

Przy stanowisku przychodni Familia Medicina Zakład Leczniczy można było zapisać się na badania profilaktyczne dla kobiet, a pod okiem ratownika medycznego przećwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy. Panie z Biblioteki Publicznej w Węgrzcach zachęcały do udziału w warsztatach kreatywnych oraz powakacyjnej wymianie książkowej.

– To ogromna przyjemność pracować w zespole tak wielu zaangażowanych mieszkańców Węgrzc, jak i również liczyć na pomoc sąsiadów z miejscowości obok, dla stworzenia takiego wydarzenia.  To ogromna satysfakcja po prawie roku przygotowywań i dopinania wszystkiego na ostatni guzik, widzieć pod sceną uśmiechnięte twarze sąsiadów, wspólnie bawiące się dzieci, występy naszych młodych artystów i integrację międzysąsiedzką – mówiła sołtys Węgrzc i radna gminy Magdalena Listoś.

KB

Galeria zdjęć z pikniku.

Opisujemy: uczestnicy pikniku w Węgrzcach, występy na scenie, wręczanie dyplomów i podziękowań.

 

Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content