Skip to main content
search
Relacje

“Więcej w kontakcie, mniej w kontakcie” czyli wystawa fotografii Erica Pickersgilla w Zespole Szkół w Zielonkach

By 12 maja 2016No Comments

Ostatnia aktualizacja 12 maja 2016 przez admin

Więcej w kontakcie 1W szkole w Zielonkach w ostatnich dniach można się natknąć na duże, czarno – białe, nieco surrealistyczne fotografie. Pokazują one ludzi w codziennych sytuacjach, w domowym zaciszu. W dłoniach trzymają oni niewidzialne gadżety elektroniczne, wzrok mają  utkwiony w niewidzialny ekran smartfona, tableta. Nie są sami, ale nie rozmawiają ze sobą…  „Removed”, głośny w Stanach Zjednoczonych projekt  fotografa Erica Pickersgilla miał uświadomić społeczeństwu, jak bardzo nowinki techniczne ingerują w życie osobiste i upośledzają relacje z bliskimi.

Od dłuższego czasu na Radzie Rodziców dyskutujemy zarówno z rodzicami jak i z nauczycielami o tym, że komunikacja pomiędzy dziećmi ale i dorosłymi bywa słaba i o tym, że świat wirtualny dla dzieci i młodzieży staje się czymś bardziej prawdziwym,  niż kontakt z drugim człowiekiem. Tą wystawą chcieliśmy uświadomić i dzieciom i ich rodzicom, że lepszy dostęp do technologii komunikowania się nie oznacza lepszej komunikacji międzyludzkiej. Z inicjatywą wyszedł pan Andrzej Zięba działający w Radzie Rodziców. Miał on wiedzę o tej kampanii w Ameryce, napisał do autora zdjęć, uzyskał jego zgodę na bezpłatne wykorzystanie i udostępnienie fotografii. – mówiła o pomyśle ekspozycji dyrektor Bożena Nowak.
Wybrane zdjęcia amerykańskiego fotografa zawisły w różnych miejscach w szkole. Będzie można je oglądać do końca maja, a w oparciu o prowadzoną kampanię, nauczyciele organizują dla uczniów tematyczne zajęcia na  lekcjach wychowawczych.
KŁK

Więcej w kontakcieWięcej w kontakcie2
Close Menu
 
17 lipca 2024
Skip to content